Kotlebovci spúšťajú petíciu o vystúpení Slovenska z EÚ

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko chce taktiež znížiť kvórum potrebné na platnosť referenda.
BRATISLAVA 1. júla (WebNoviny.sk) – Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko spúšťa petičné akcie za referendá o vystúpení Slovenska z Európskej únie aj Severoatlantickej aliancie (NATO).

„Túto aktivitu vnímame nielen ako naozaj potrebnú a vzhľadom na rozhodnutie Veľkej Británie aj absolútne legitímnu, ale aj ako námet na celospoločenskú diskusiu o výhodách a nevýhodách členstva v EÚ na NATO,“ povedal na brífingu predseda ĽS NS Marian Kotleba.

VŠETKO O BREXITE

Strana chce podľa neho aj takto prispieť k snahe európskych národov o zrušenie novodobého žalára národov, ktorým je Európska únia. Zámerom referend je podľa Kotlebu tiež to, aby sa zo Slovenska opäť stal hrdý a suverénny štát. Petície sú podľa Kotlebu oddelené preto, že existujú ľudia, ktorí podporujú vystúpenie z NATO, ale stále podporujú členstvo v EÚ, a naopak.

Odporúčame:

Komunisti vyzývajú na vypísanie referenda o odchode SR z EÚ

„V rámci parlamentnej práce zároveň urobíme všetko pre to, aby sme referendum spravili reálnejším a schopnejším života. Vieme dobre, ako referendá na Slovensku dopadli, a v drvivej väčšine išlo o mrhanie energiou a prostriedkami,“
povedal Kotleba s tým, že strana chce presadzovať zníženie kvóra na platnosť referend.

„Uvidíme, akú podporu táto naša iniciatíva medzi poslancami a stranami dostane,“ dodal Kotleba s tým, že ako o novom kvóre uvažujú o hranici 33 percent voličov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016

Odporúčané články