Kozák prezradil zostavu na Írov, na hrote útoku bude Vittek

Medzištátny prípravný zápas Írsko – Slovensko sa na Aviva Stadium v Dubline začína v utorok o 20.45 h SELČ.DUBLIN 29. marca (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák má v úmysle spraviť osem zmien v základnej zostave na utorkové medzištátne prípravné stretnutie v Dubline proti domácemu Írsku v porovnaní s piatkovým duelom v Trnave proti Lotyšsku (0:0).

Viac o zápase Slovensko – Lotyšsko:

Kozákovci sa s Lotyšmi rozišli zmierlivo, gól nepadol

Kozák nechcel striedať, potrebuje spoľahlivý obraz hráčov

Hubočan s Ďurišom majú zdravotné problémy

„Menšie zdravotné problémy majú Tomáš Hubočan a Michal Ďuriš, horšie je na tom Ďuriš. Už po zápase s Lotyšskom som avizoval, že bude viacero zmien, v zostave mám jasno a môžem ju aj prezradiť,“ povedal Ján Kozák na pondelkovej večernej predzápasovej tlačovej konferencii a následne ozrejmil, že nezmenenou trojicou budú obrancovia Peter Pekarík s Martinom Škrtelom a stredopoliar Marek Hamšík.

Odporúčame aj:

Slovenskí futbalisti sú už v Dubline, Mak má recept na Írov

Hamšík nechce ísť na ME s veľkými očami, Škrtel želá zdravie

Futbalistom roka sa stal Marek Hamšík

Kormidelník SR chce opäť dopriať hráčom základnej zostavy bohatú porciu. „Proti Lotyšsku som chcel vidieť hráčov počas 90 minút, ako sú na tom fyzicky aj po futbalovej stránke, dlhšie sme sa totiž nevideli. Chcel som mať objektívny obraz o ich výkonnosti. Teraz dostanú šancu ďalší hráči. Pri skladaní nominácie na ME chcem mať pocit, že som spravil všetko, čo bolo v mojich silách, a aby som nikomu neublížil,“ doplnil 61-ročný rodák z Matejoviec nad Hornádom.

Hlavným rozhodcom bude Svein-Erik Edvartsen

Ján Kozák sa vyjadril aj k najbližšiemu súperovi jeho zverencov. „Írsko prešlo v baráži cez silnú Bosnu a Hercegovinu, zdolali Švajčiarov, predtým aj Nemcov. Hrajú tímovo, majú futbalovú kvalitu. Je dobré, že takýto zápas môžeme odohrať,“ povedal slovenský odborník a dodal: „Mám informácie, že veľa Slovákov, ktorí tu pracujú, sa chystajú na zápas. Verím, že ich budeme počuť. Musíme im však dať impulz našou dobrou hrou.“

Pre obe mužstvá ide o prípravu na tohtoročné majstrovstvá Európy vo Francúzsku (10. júna – 10. júla). Slováci si v základnej B-skupine kontinentálneho šampionátu zmerajú sily s Walesanmi, Rusmi a Angličanmi, Íri figurujú v „éčku“ spoločne s Belgičanmi, Talianmi a Švédmi.

Utorkový medzištátny prípravný zápas Írsko – Slovensko má úvodný výkop na Aviva Stadium v Dubline naplánovaný na 20.45 h SELČ. Duel povedie ako hlavný rozhodca Nór Svein-Erik Edvartsen, asistentmi budú jeho krajania Magnus Lundberg a Jan Erik Engan. Úlohy štvrtého arbitra bude plniť Ír Robert Harvey.

Avizovaná základná zostava futbalistov SR na prípravný zápas proti Írsku podľa trénera SR Jána Kozáka:
Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Saláta, Švento – E. Sabo, Greguš – Šesták, Hamšík, Stoch – Vittek

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články