Krajniak nebude plakať nad odchodom Lajčáka, pre Hrnka sú dôležité výsledky práce ministra

395042_hrn_kra.jpg

BRATISLAVA 1. decembra (WebNoviny.sk) – Podať demisiu je osobné rozhodnutie ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka a pre Slovenskú národnú stranu (SNS) je dôležitý výsledok jeho práce. V sobotnej víkendovej diskusnej relácii RTVS to povedal predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS)

„Ďalšie riešenie tejto situácie je riešením strany Smer-SD. Miesto ministra zahraničných vecí patrí Smeru, musia sa rozhodnúť, akým spôsobom budú túto otázku riešiť,“ spomenul. Smer-SD má podľa neho nájsť riešenie a strana SNS bude v rámci koaličnej zmluvy, ak nebude v rozpore so záujmom strany SNS, toto riešenie aj akceptovať.

Viac na ministerstve nebol

Člen Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Milan Krajniak (Sme rodina) v relácii spomenul, že nebude plakať nad odchodom Miroslava Lajčáka, pretože mal odísť už dávno.

„Pán minister Lajčák viac na ministerstve nebol, ako bol. V roku 2016 si robil kampaň na generálneho tajomníka OSN, lietal po svete, aby získal hlasy. V rokoch 2017 a 2018 bol v New Yorku, pretože pracoval v OSN. Načo potrebuje Slovensko takého ministra zahraničných vecí, ktorý sa venuje svojej kariére a nie tomu, aby obhajoval záujmy Slovenska?“ pýtal sa Krajniak.

„Pre nás je podstatné, či minister našim ľuďom doma pomôže. Či pomôže niečo vybaviť,“ poznamenal. „Sme spokojní s tým, že pán Lajčák odchádza, myslíme si, že máme aj lepších ľudí na tento post,“ vyhlásil.

Pre Most-Híd je to strata

„Keby sme siahali k tomu, kto by za Smer-SD bol ministrom zahraničných vecí, tak pokojne pán Ján Kubiš, ktorý tento post už zastával, je rovnako rešpektovaný a vedel by tú funkciu robiť lepšie,“ dodal Krajniak.

Predsedníčka Zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová (Klub Most – Híd) v relácii v telefonickom rozhovore podotkla, že demisia Miroslava Lajčáka je strata.

„V čase, keď padá politický konsenzus naprieč politickým spektrom v zahraničnej politike, pre Most-Híd bol Miroslav Lajčák garanciou pevného euroatlantického ukotvenia slovenskej zahraničnej politiky. On bol ten, ktorý pevne v rukách držal kormidlo. Akékoľvek výmeny alebo zmeny na čele ministerstva zahraničia môžu vyvolávať obavy o ďalšie smerovanie zahraničnej politiky Slovenskej republiky,“ zhrnula Cséfalvayová.

Viac k témam: Anton Hrnko, Katarína Cséfalvayová, Milan Krajniak, Miroslav Lajčák
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajniak nebude plakať nad odchodom Lajčáka, pre Hrnka sú dôležité výsledky práce ministra © SITA Všetky práva vyhradené.

1. decembra 2018

Odporúčané články