Kresťanskí demokrati by boli v parlamente, ukázal prieskum

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome januára a februára, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 27 percent hlasov. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra MEDIAN SK s.r.o. v dňoch 23. januára až 19. februára na vzorke 1 026 respondentov. Agentúra odpovede zbierala vo forme osobného rozhovoru (približne 80 % údajov) a webdotazníka (20 % údajov).

Odporúčame:
Matovič: Danko ma šikanuje a buzeruje, siahol mi na plat

Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 15,5 percenta respondentov. Nasleduje Slovenska národná strana (SNS) s podporou 10 percent, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (9,5 %), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (9,5 %), strana Most-Híd (6,5 %), hnutie Sme rodina – Boris Kollár (6,5 %) a Kresťanskodemokratické hnutie (6 %).

Mimo parlamentu by podľa prieskumu ostala Strana maďarskej komunity (4,5 %) a  #Sieť (2 %). Inú stranu by vo voľbách podľa prieskumu podporili tri percenta opýtaných. Agentúra predpokladaný zisk strán zaokrúhlila na pol percenta.

Podľa prieskumu by sa na parlamentných voľbách zúčastnilo 33 percent opýtaných a ďalších 20,5 percenta by sa ich skôr zúčastnilo. Naopak, skôr by sa na voľbách nezúčastnilo 4,5 percenta respondentov a určite by sa nezúčastnilo 39,5 percenta. Nerozhodnutých bolo 2,5 percenta opýtaných.

Viac k témam: NR SR, prieskum, voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Kresťanskí demokrati by boli v parlamente, ukázal prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.

11. marca 2017

Odporúčané články