Kubačka ovládol obrovský slalom Európskeho pohára v paraalpskom lyžovaní, Haraus bol tretí

402480_pyeongchang_paralympics_alpine_skiing_86737 8535732418e64dc6b56428859818486a 676x426.jpg

29.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant Marek Kubačka sa stal víťazom stredajšieho obrovského slalomu na Európskom pohári v paraalpskom lyžovaní v Jasnej. Medzi zrakovo znevýhodnenými mužmi s navádzačkou Máriou Zaťovičovou triumfovali s náskokom 2,39 sekundy pred mladým Rakúšanom Johannesom Aignerom (nav. Patrick Woller). V rovnakej súťaži obsadil tretie miesto Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom a šiesty bol Alex Lajtman s navádzačom Martinom Jakubisom.

Medzi stojacimi mužmi po utorkovom triumfe obsadil Martin France druhú pozíciu, za víťazným Hilmarom Orvarssonom z Islandu zaostal v súčte dvoch kôl o 62 stotín sekundy. Medzi sediacimi mužmi obsadil Martin Batka šiestu priečku.

V kategórii žien v stredajšom obrovskom slalome skončila Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou druhá, Natália Mintálová medzi stojacimi ženami obsadila druhé miesto.

Vo štvrtok a v piatok sa v Jasnej uskutočnia dva slalomy Európskeho pohára.

Viac k témam: Slovenskí paralympionici
Zdroj: Webnoviny.sk – Kubačka ovládol obrovský slalom Európskeho pohára v paraalpskom lyžovaní, Haraus bol tretí © SITA Všetky práva vyhradené.