Kuzminová verí, že jej imunita to v závere Svetového pohára zvládne

BANSKÁ BYSTRICA 5. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská biatlonová reprezentantka Anastasia Kuzminová po opätovných zdravotných problémoch spred mesiaca vynechala aktuálne podujatie Svetového pohára v Pjongčangu a pripravuje sa na záverečné dve kolá seriálu, ktoré sa uskutočnia vo fínskom Kontiolahti (8. – 12. marca) a nórskom Osle-Holmenkollene (17. – 19. marca).

„Zatiaľ čo ostatní testujú olympijské trate v Kórei, ja mám za sebou sústredenie v Tatrách a o pár dní cestujem na sever. Verím, že moja imunita to zvládne… Lebo strava, spánok, pohyb… Robím všetko, čo sa len dá,“ uviedla na facebooku Kuzminová.

Tridsaťdvaročná rodáčka z Ťumeňa bola na februárových MS v Hochfilzene nádejne ôsma v šprinte, následne skončila trinásta v stíhačke, vytrvalostné preteky vynechala a musela sa uspokojiť s dvadsiatou druhou pozíciou v „mass-štarte“.

Z doterajších ôsmich podujatí zarátaných do Svetového pohára 2016/2017 štartovala dvojnásobná zlatá medailistka zo ZOH Kuzminová iba v slovinskej Pokljuke, nemeckom Ruhpoldingu a na spomenutých majstrovstvách sveta. Maximom zatiaľ pre ňu v rámci návratovej sezóny po materskej prestávke je šieste miesto z rýchlostných pretekov v Pokljuke.

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, biatlon, Svetový pohár v biatlone, zimné športy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuzminová verí, že jej imunita to v závere Svetového pohára zvládne © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2017

Odporúčané články