Lajčák opäť odkázal, že nechce reprezentovať Slovensko, ak sa rozhodne byť na zlej strane histórie

394465_miroslav lajcak 676x492.jpg

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v utorok vystúpil v Berlíne na Berlin Foreign Policy Fórum k budúcnosti Európy, kde sa opätovne vyjadril k svojmu zotrvaniu na poste.

„Ak sa moja krajina rozhodne byť na zlej strane histórie, nemôžem si vybrať, že ju budem ďalej reprezentovať,“ uviedol Lajčák na fóre. Na Lajčákove slová pritom zareagoval aj jeho nemecký partner Heiko Maas. „Rád ťa opäť uvidím ako kolegu,“ povedal šéf nemeckej diplomacie.

Lajčák hrozí demisiou pre dokument o migrácii z dielne Organizácie spojených národov (OSN), ktorý schválilo 192 z 193 členských krajín OSN. Z rokovania o dohode v minulom roku odstúpili USA, pretože podľa nich je pakt nezlučiteľný s migračnou politikou Washingtonu.

Medzi ďalšími krajinami, ktoré oznámili odstúpenie od dohody, je napríklad Maďarsko, Česká republika či Rakúsko a pridať sa chce aj Slovensko.

Viac k témam: Berlin Foreign Policy Fórum, Európska únia, Miroslav Lajčák, pakt o migrácii
Zdroj: Webnoviny.sk – Lajčák opäť odkázal, že nechce reprezentovať Slovensko, ak sa rozhodne byť na zlej strane histórie © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články