Laliberté získal Zlatú prilbu za najkrajší novembrový gól

„Veľmi si vážim, že si fanúšikovia vybrali práve môj gól,“ vyhlásil 29-ročný kanadský útočník Nitry.

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Nitriansky útočník David Laliberté sa stal víťazom ankety o Zlatú prilbu hokejovej Tipsport ligy pre autora najkrajšieho gólu za november. Je prvým kanadským laureátom v histórii. Nominácie nepremenili Michal Hlinka (Trenčín), Tomáš Škvaridlo (Zvolen), Milan Drevenák (Žilina) a Jakub Suja (Košice).

„Veľmi si vážim, že si fanúšikovia vybrali práve môj gól. Predchádzala mu vynikajúca kľučka Jamieho Milama a ja som mal ľahšiu prácu skórovať. Veľmi si užívam pôsobenie v Nitre najmä vďaka fanúšikom. To, akým spôsobom povzbudzujú, je vzrušujúce,“ vyjadril sa 29-ročný Laliberté. Ocenený gól dal 29. novembra v 26. kole pri triumfe Nitry 4:1 v Skalici, v 25. min ním vyrovnal na 1:1.

Hokejoví fanúšikovia môžu každý mesiac vyberať spomedzi piatich gólov ten najkrajší. Autor top zásahu nosí celý nasledujúci mesiac zlatú prilbu. Hlasuje sa v aplikácii na Facebooku. Fanúšikovia okrem podpory svojho favorita môžu vyhrať aj zaujímavé ceny – kredity na tipovanie, dres obľúbeného tímu alebo celosezónnu permanentku.

Vrcholom ankety bude hlasovanie o najkrajší gól sezóny, ktoré sa uskutoční počas play-off. Priaznivci v ňom budú vyberať spomedzi ocenených gólov za jednotlivé mesiace. Autor najkrajšieho zásahu získa trofej – Zlatú prilbu Tipsport ligy. Za sezónu 2014/2015 ju dostal Arne Kroták z HK Poprad. V septembri 2015 získal prvenstvo Tomáš Matoušek z Banskej Bystrice, v októbri Filip Bajtek z Nitry, čiže Lalibertého spoluhráč. Informácie sú z tlačovej správy od organizátorov. Hlasovanie o najkrajší gól decembra sa uskutoční 5. – 20. januára 2016.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články