Lavrov: Európa sa mení na región, ktorý vyžaruje nestabilitu

Moskva má záujem o šírenie objektívnych informácií o problematike ľudských práv v Rusku a je proti špekuláciám a politizácii diskusií na túto tému.MOSKVA 2. júna (WebNoviny.sk) – Európa sa mení na región, ktorý nevyžaruje blahobyt, ale nestabilitu, konštatoval ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na stretnutí s ruskými mimovládnymi organizáciami.

„Sme svedkami významných zmien na medzinárodnej scéne… Rusko je súčasťou globálneho sveta a ten sa mení priamo pred našimi očami,“ povedal šéf ruskej diplomacie, ktorého citovala agentúra TASS.

Podľa Lavrova sa vynárajú a silnejú nové centrá rastu a vplyvu, predovšetkým v ázijsko-tichomorskom regióne.
„Taktiež pozorujeme taký mimoriadny jav, ako je transformácia Európy na región, ktorý nevyžaruje tradičný blahobyt, ale nestabilitu,“ dodal Lavrov.

Vyjadril sa aj k oblasti ľudských práv. Moskva má podľa neho záujem o šírenie objektívnych informácií o problematike ľudských práv v Rusku a je proti špekuláciám a politizácii diskusií na túto tému. „Dúfame, že mimovládne organizácie budú aj naďalej vzdorovať politizácii týchto diskusií (o ľudských právach) a pomôžu podať nestranný obraz o situácii v oblasti ľudských práv v Rusku,“ uviedol Lavrov.

„Sme sebakritickí… Nikto nie je ideálny. Ale veríme, že nestrannosť musí byť hlavným heslom dňa, zatiaľ čo pokusy o špekulácie na túto tému nie sú prijateľné,“ povedal šéf ruskej diplomacie. Poznamenal, že „v tejto súvislosti existuje veľký dopyt po šírení objektívnych informácií o volebnom procese v Rusku pred septembrovými voľbami do Štátnej dumy „.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články