Letecká doprava medzi USA a Britániou zostane po brexite zachovaná, krajiny uzavreli dohodu

379401_britain_heathrow_20841 412029ce910544a38fe1d58e4968c91e 676x428.jpg

WASHINGTON 29. novembra (WebNoviny.sk) – Spojené štáty americké a Veľká Británia dosiahli dohodu o zachovaní leteckej prepravy medzi oboma krajinami po brexite. Uzavretie takzvanej dohody o otvorenom nebi potvrdil britský minister dopravy Chris Grayling.

Pre lietadlá prichádzajúce z Veľkej Británie zmluva zachováva rovnaký prístup do USA, aký majú na základe terajšej dohody o leteckej preprave medzi USA a Európou. Po brexite sa na Britániu nebude vzťahovať zmluva medzi USA a Európskou úniou.

Asociácia amerického odvetvia leteckej prepravy Airlines for America, ktorá reprezentuje väčšinu veľkých amerických leteckých spoločností, dohodu privítala a uviedla, že zabezpečí kontinuitu na kľúčových transatlantických trasách.

Lety medzi USA a Veľkou Britániou ročne využíva približne 20 mil. cestujúcich, čo predstavuje takmer tretinu celkovej leteckej prepravy medzi USA a Európou.

Viac k témam: letecká doprava, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Letecká doprava medzi USA a Britániou zostane po brexite zachovaná, krajiny uzavreli dohodu © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články