Letisko v Brusel opäť otvorilo halu, kde útočili teroristi

Očakáva sa, že v priebehu júna bude znovu otvorený aj prístup na letisko od vlakovej stanice, čo zjednoduší prepravu cestujúcich. Brusel 2. júna (WebNoviny.sk) – Hala bruselského letiska Zaventem, ktorá bola poškodená počas teroristických útokov z 22. marca, je oddnes naplno sprístupnená verejnosti. Registrácia a všetky kontroly pasažierov prebiehajú v rovnakých priestoroch ako pred útokom samovražedných atentátnikov, uviedla belgická televízna stanica RTBF.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Po takmer dva a pol mesiaci letisko ukončilo režim provizórneho odbavovania väčšiny cestujúcich v separátnych priestoroch pri hlavnom termináli. Predstavitelia letiska uviedli, že očakáva postupný návrat k dennému počtu pasažierov počtu, ktorý bol pred útokmi na úrovni 60.000-70.000 osôb denne. Podľa správy letiska by sa dlhé rady ľudí čakajúcich na odbavenie mali stať minulosťou, cestujúci však musia aj naďalej rátať s kontrolami ešte pred príchodom do odletovej haly.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Podľa RTBF je pre letisko dobrou správou, že aj napriek bombovým útokom sa väčšina zahraničných leteckých spoločností rozhodla ostať na bruselskom letisku, čo odvrátilo hroziacu „ekonomickú katastrofu“.

Zatiaľ iba americká spoločnosť Delta Airlines oznámila, že pozastavuje po dobu jedného roka lety z Bruselu do Atlanty a spoločnosť American Airlines sa v rozpore s predošlými plánmi rozhodla nezvýšiť počet letov. Očakáva sa, že v priebehu júna bude znovu otvorený aj prístup na letisko od vlakovej stanice, čo zjednoduší prepravu cestujúcich.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články