Libra prudko oslabila, euro posilnilo voči doláru

Dolár stúpol oproti jenu aj napriek vyjadreniu guvernéra japonskej centrálnej banky, ktorý vylúčil využitie takzvaných ‚vrtuľníkových peňazí‘, čiže priamej finančnej injekcie do ekonomiky.LONDÝN 22. júla (WebNoviny.sk) – Britská libra v piatok oproti doláru prudko oslabila na úroveň 1,3135 USD/GBP z úrovne 1,3280 USD/GBP, na ktorej sa nachádzala v úvode dňa.

Dôvodom bola správa o tom, že britský index nákupných manažérov zostavovaný spoločnosťou IHS Markit, ktorý je ukazovateľom podnikateľskej aktivity, klesol v júli na 47,7 bodu z júnových 52,4 bodu. Libra preto klesla vzhľadom na perspektívu, že Bank of England na svojom augustovom zasadaní poskytne ekonomike krajiny ďalšie menové stimuly.

Spoločná európska mena voči doláru posilnila na 1,1035 USD/EUR zo štvrtkovej uzatváracej úrovne 1,1027 USD/EUR. Dolár však stúpol oproti jenu na 106,23 JPY/USD zo štvrtkových 105,76 JPY/USD napriek vyjadreniu guvernéra japonskej centrálnej banky Haruhika Kurodu, ktorý vylúčil využitie takzvaných „vrtuľníkových peňazí“, čiže priamej finančnej injekcie do ekonomiky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júla 2016

Odporúčané články