Lietadlo Turkish Airlines prehľadali kvôli bombovej hrozbe

Podobné falošné bombové poplachy zažila v uplynulom roku Turkish Airlines už niekoľkokrát, pričom poplašné oznámenia sa často našli na papierikoch ponechaných na toalete v lietadle.

Ankara 23. mája (WebNoviny.sk) – Turecké úrady prehľadali dnes na Atatürkovom letisku v Istanbule lietadlo spoločnosti Turkish Airlines smerujúce do mesta Kayseri v strednej časti krajiny. Dôvodom bola bombová hrozba, ktorá sa napokon nepotvrdila. S odvolaním sa na vyhlásenie leteckej spoločnosti o tom informovala agentúra AP.

Let TK2014 so 133 pasažiermi na palube bol už pripravený na štart. Úrady však lietadlu nariadili, aby sa vrátilo na parkovaciu plochu, kde ho následne prehľadali. „Procedúra sa skončila a je jasné, že varovanie bolo falošné,“ uviedla letecká spoločnosť.

Podobné falošné bombové poplachy zažila v uplynulom roku Turkish Airlines už niekoľkokrát, pričom poplašné oznámenia sa často našli na papierikoch ponechaných na toalete v lietadle. Vynútené prerušenia letov spoločnosť stáli už milióny eur.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2016

Odporúčané články