Lipták nominoval na Kanadu, Hantuchová a Rybáriková chýbajú

Slovenky majú pred sebou ‚záchranársku‘ výzvu po februárovej bratislavskej prehre 2:3 s Austrálčankami v 1. kole II. svetovej skupiny. Kanaďanky v rovnakej fáze súťaže tiež v domácom prostredí nestačili na Bielorusky (2:3).BRATISLAVA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Karolína Schmiedlová, Dominika Cibulková, Jana Čepelová a Tereza Mihalíková sú v oficiálnej predbežnej nominácii Slovenska na stretnutie s Kanadou 16. – 17. apríla na antuke pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC v Bratislave v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2017 tenisových reprezentačných družstiev žien.

Odporúčame:

Rybárikovej hrozí operácia, zrejme príde o olympiádu

Cibulková pre doping naložila Šarapovovej, vôbec ju neľutuje

V kádri Slovenska je prvýkrát Mihalíková

Káder oznámil kapitán Matej Lipták skypom z poľských Katovíc pre novinárov na tlačovej besede organizovanej Slovenským tenisovým zväzom (STZ) v dejisku budúcotýždňovej baráže.

Z tradičných členiek zostavy SR chýbajú zdravotne indisponovaná Magdaléna Rybáriková a spoludržiteľka Fed Cupu 2002 Daniela Hantuchová. Sedemnásťročná víťazka dvojhry junioriek na vlaňajších melbournských grandslamových Australian Open Mihalíková je v kádri premiérovo. Ak sa aj dostane na kurt, bude 22. Slovenkou hrajúcou v rámci týchto MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v ére samostatnosti. Dosiaľ poslednou debutantkou je od 8. februára 2015 Kristína Schmiedlová.

Karolína Schmiedlová (31. v renkingu WTA) a Dominika Cibulková (53.) sú tento týždeň ešte v akcii v spomenutých Katoviciach na tvrdom povrchu v hale, Jana Čepelová (121.) skúša šťastie na zelenej antuke v americkom Charlestone a Tereza Mihalíková (511.) bude od piatka do nedele hrať na výberových mládežníckych Masters na „harde“ v čínskom Čcheng-tu.

Obrazom: Slovenky vo februári tesne podľahli Austrálčankám

V tíme Kanady bude aj finalistka Wimbledonu 2014

Nominácia hostiek ešte nie je známa, ale kapitán Sylvain Bruneau pre národnú verziu Yahoo potvrdil štart finalistky Wimbledonu 2014 a bývalej päťky svetového rebríčka Eugenie Bouchardovej (46.), ktorá rovnako ako Čepelová je tento týždeň v Charlestone.

Okrem nej prichádzajú do úvahy Francoise Abandová (259.), Carol Zhaová (315.), Sharon Fichmanová (327.), Heidi El Tabakhová (372.), Gabriela Dabrowská (408.) a rekonvalescentka s minulosťou 21. hráčky počítačového poradia Aleksandra Wozniaková (510.).

STZ nezáväzne predpokladá zostavu Bouchardová, Abandová, Fichmanová a Wozniaková. Všeobecná uzávierka je práve v stredu 6. apríla. V každom tíme potom môžu nastať dve zmeny pred žrebom programu v piatok 15. apríla. Kanada figuruje na 14. priečke v hodnotení krajín, Slovensko je na 17. pozícii.

Slovenky majú pred sebou „záchranársku“ výzvu

Víťaz bude hrať v II. svetovej skupiny ročníka 2017, zdolané družstvo klesne do I. skupiny regionálnej zóny, teda do „III. ligy“ v hierarchii. SR v nej naposledy bola v sezóne 2006. Ešte v apríli 2013 boli Slovenky v Moskve proti Ruskám na prahu prieniku do semifinále Fed Cupu.

Napokon tesne neuspeli a odvtedy inkasovali ešte štyri prehry, pričom v rámci predmetného obdobia dosiahli len jeden triumf minulý rok v apríli v bratislavskom záchranárskom dueli o II. svetovú skupinu proti Švédkam. Kanada je semifinalistom edície 1988. Od februára 2013 do apríla 2014 postúpila z I. skupiny americkej zóny o dve úrovne vyššie až do elitnej osmičky (vtedy ťahala šnúru siedmich víťazstiev), teraz môže tiež za necelý rok a pol od februára 2015 padnúť nazad, ak utrpí štvrtý nezdar v rade.

Hrať sa bude loptami Dunlop Fort Clay Court. Hlavnou rozhodkyňou bude Šítal Ijerová z Indie, empajrovými Španiel Jaume Campistol a Chorvátka Tamara Vrhovecová. Prvá z dvoch sobotňajších dvojhier sa začne o 12.00 h. V nedeľu od 13.00 h prídu na rad zostávajúce dve dvojhry a štvorhra. Vstupenky na oba dni stoja zhodne 10 eur a sú v distribúcii cez www.ticketportal.sk a www.predpredaj.sk a na recepcii NTC.

Tím SR má pred sebou „záchranársku“ výzvu po februárovej bratislavskej prehre 2:3 s Austrálčankami v 1. kole II. svetovej skupiny. Kanaďanky v rovnakej fáze súťaže tiež v domácom prostredí nestačili na Bielorusky (2:3). V Québec City im chýbala Bouchardová, vo dvojhrách sa predstavili Abandová a Wozniaková. Slovenky sa stretli s Kanaďankami predvlani v apríli v Québec City a domáce zvíťazili 3:1. Hostky vtedy boli bez Cibulkovej, Rybárikovej aj Hantuchovej. Vo dvojhrách nastúpili Čepelová a Kristína Kučová, obe prehrali s Bouchardovou, tretí bod (chronologicky prvý) javorovým listom dodala Wozniaková proti Čepelovej.

SLOVENSKO – KANADA

play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2017 tenisových reprezentačných družstiev žien
(16. – 17. apríla na antuke pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC v Bratislave)

Oficiálna predbežná nominácia Slovenska:
Karolína Schmiedlová (31. vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre, 357. vo štvorhre)
Dominika Cibulková (53. / 145.)
Jana Čepelová (121. / 246.)
Tereza Mihalíková (511. / 513.)
kapitán: Matej Lipták

Predpokladaná oficiálna predbežná nominácia Kanady:
Eugenie Bouchardová (46. / 383.)
Francoise Abandová (259. / 280.)
Sharon Fichmanová (327. / 126.)
Aleksandra Wozniaková (510. / 914.)
kapitán: Sylvain Bruneau

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. apríla 2016

Odporúčané články