Listopadová a Klobučník sú už v Riu, let atlétov presunuli

Časť slovenských reprezentantov v atletike musela neplánovane prečkať noc v Ríme.

RIO DE JANEIRO 1. augusta (WebNoviny.sk) – V pondelok skoro ráno pricestovali do Ria de Janeiro ďalší členovia slovenskej olympijskej výpravy – cez Paríž atlétka Jana Velďáková a gymnastka Barbora Mokošová s trénerom Martinom Zvalom. Po sústredení v USA predpoludním prileteli z floridského Fort Lauderdale plavci Katarína Listopadová a Tomáš Klobučník.

Pôvodne mala skoro ráno cez Rím pricestovať aj početnejšia skupina atlétov – Marcel Lomnický, Jozef Repčík, Martina Hrašnová, Dana Velďáková, Jana Velďáková a Iveta Putalová so štyrmi členmi sprievodu na čele s vedúcim atletickej časti výpravy Martinom Pupišom. Atléti však mali s letom z Ríma podobný problém ako pred niekoľkými dňami slovenskí pištoliari. Presunuli im ho o dvanásť hodín, takže museli neplánovane stráviť noc v Ríme a ich príchod do Ria sa očakáva až popoludní.

Zhruba v tom istom čase má do dejiska Hier XXXI. olympiády priletieť aj vzpierač Ondrej Kružel s trénerom Štefanom Korpom. Na letisku sa k tejto skupine pridajú atlét Anton Kučmín s Lomnického tréningovým konzultantom Liborom Charfreitagom, ktorí pricestovali do Ria už v nedeľu a jednu noc strávili v olympijskej dedine. Všetci sa spoločne presunú do približne 200 km vzdialeného mesta Juiz de Fora, kde absolvujú záverečné sústredenie. Ďalší traja členovia atletickej časti výpravy, ktorí pricestovali v pondelok ráno cez Frankfurt nad Mohanom, sa do Juiz de Fora presunuli priamo z letiska.

Popoludní majú cez Amsterdam priletieť plavec Richard Nagy, cestný cyklista Patrik Tybor a viacerí členovia sprievodu výpravy vrátane hlavného lekára Branislava Deleja. Informácie sú z webu olympic.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. augusta 2016

Odporúčané články