Loď asi zachytila signál čiernych skriniek zrúteného airbusu

Čierne skrinky, ktorých záznamy by mohli pomôcť objasniť záhadné zrútenie lietadla EgyptAir, vysielajú signál umožňujúci ich lokalizáciu, avšak len 30 dní. KÁHIRA 1. júna (WebNoviny.sk) – Francúzska loď Laplace, ktorá sa v Stredozemnom mori zúčastňuje na pátraní po havarovanom lietadle Airbus A320 spoločnosti EgyptAir, zachytila signál vysielaný zrejme jeho tzv. čiernymi skrinkami. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na egyptské zdroje.

VŠETKO O HAVÁRII LETU MS804 SPOLOČNOSTI EGYPTAIR

Obrazom: Prvé zábery trosiek havarovaného lietadla EgyptAir

Podľa stredajšieho vyhlásenia egyptských úradov sa k pátracím tímom tento týždeň pripojí aj loď John Lethbridge prepojená so spoločnosťou Deep Ocean Search. Obe lode majú zariadenia, ktoré by mali byť schopné vytiahnuť zapisovače údajov o lete a dianí v kabíne lietadla aj z veľkých hĺbok. Predpokladá sa, že sa nachádzajú v hĺbke 2500-3000 metrov pod hladinou mora.

Čierne skrinky, ktorých záznamy by mohli pomôcť objasniť záhadné zrútenie lietadla, vysielajú signál umožňujúci ich lokalizáciu, avšak len 30 dní. Oblasť pátrania po lietadle egyptskej spoločnosti, ktoré sa zrútilo 19. mája, pričom zahynulo všetkých 66 ľudí na palube, sa zúžila na päť kilometrov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články