Londýn nechce predĺžiť licenciu taxislužbe Uber, petíciu za jej zachovanie podpísalo vyše pol milióna ľudí

353252_uber 640x420.jpg

BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Viac ako 500 tis. ľudí podpísalo petíciu, ktorú organizuje spoločnosť Uber s cieľom vyzvať Transport for London (TfL), správny orgán londýnskej samosprávy zodpovedný za dopravu, aby zmenil rozhodnutie neobnoviť jej licenciu na prevádzku v Londýne.

Odporúčame:
Spoločnosti Uber nepredĺžia v Londýne licenciu, rozhodnutie podporili taxislužby

O petícii firmy, ktorá podniká v oblasti prepravy osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, informoval britský portál bbc.com. „Ak toto rozhodnutie nadobudne právoplatnosť, pripraví o prácu vyše 40 tis. licencovaných taxikárov a milióny Londýnčanov o pohodlnú a dostupnú formu dopravy,“ konštatuje sa v petícii.

TfL sa pri svojom rozhodnutí odvoláva na prístup firmy pri hlásení vážnych trestných činov a na to, ako pozná minulosť svojich vodičov. Londýnsky starosta Sadiq Khan v reakcii na petíciu povedal: „Viem, že Uber sa stal obľúbenou službou pre mnohých Londýnčanov – ale bolo by zlé, ak by TfL poskytol Uberulicenciu, ak to nejakým spôsobom môže znamenať hrozbu pre bezpečnosť Londýnčanov“.

Firma Uber oznámila, že sa proti rozhodnutiu odvolá. Platnosť jej terajšej licencie sa končí 30. septembra.

Viac k témam: Londýn, petícia, taxi, Uber
Zdroj: Webnoviny.sk – Londýn nechce predĺžiť licenciu taxislužbe Uber, petíciu za jej zachovanie podpísalo vyše pol milióna ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články