‚Lucky loserka‘ Čepelová opäť nenašla recept na Stosurová

Austrálska tenistka Samantha Storusová v Charlestone zdolala Slovenku Jana Čepelovú, ktorá sa do hlavnej súťaže dostala ako ‚lucky loserka‘, keďže neuspela vo finále kvalifikácie. V pavúku nahradila zranenú Češku Petru Cetkovskú.CHARLESTON 7. apríla (WebNoviny.sk) – Zatiaľ čo Kristína Kučová postúpila do 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA na zelenej antuke v americkom Charlestone, jej krajanke Jane Čepelovej sa to nepodarilo.

Predvlaňajšia finalistka z Charlestonu Čepelová v zápase 2. kola nestačila na skúsenú Austrálčanku Samanthu Stosurovú, nasadenú ako desiatu, a za 95 minút podľahla 4:6, 5:7. Víťazka využila 5 z 10 brejkových príležitostí, zdolaná hráčka 3 zo 7 takýchto možností.

Bola to tretia prehra Čepelovej so Stosurovou vo štvrtom vzájomnom zápase. Tá predchádzajúca sa zrodila vo februári v Bratislave v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie.

Dvadsaťdvaročná Košičanka momentálne je na 121. priečke v rebríčku WTA a do hlavnej súťaže sa dostala ako „lucky loserka“, keďže neuspela vo finále kvalifikácie. V hlavnej súťaži nahradila zranenú Češku Petru Cetkovskú.

Dvojhra – 2. kolo:
Samantha Stosurová (Aus..10) – Jana Čepelová (SR) 6:4, 7:5 za 95 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články