Máme silnú prítomnosť v Čiernom mori, reaguje NATO na výzvu Porošenka vyslať vojenské lode

394823_petro porosenko jens stoltenberg 676x416.jpg

KYJEV 29. novembra (WebNoviny.sk) – Severoatlantická aliancia oznámila, že jej prítomnosť v čiernomorskom regióne je dostatočne silná. Reagovala tak na výzvy ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, aby členské štáty NATO, ako napríklad Nemecko, vyslali do oblasti vojenské lode.

Hovorkyňa NATO Oana Lungescuová vo štvrtok uviedla, že lode aliancie pravidelne hliadkujú a uskutočňujú cvičenia v Čiernom mori. Podľa jej slov tam tento rok strávili celkovo 120 dní, pre porovnanie v roku 2017 to bolo 80 dní.

Dodala tiež, že aliancia v oblasti uskutočňuje aj hliadkovacie a prieskumné lety a členské krajiny Bulharsko, Rumunsko a Turecko ležiace pri Čiernom mori tam majú rozmiestnenú vlastnú vojenskú techniku.  Lungescuová preto zdôraznila, že už teraz má NATO v Čiernom mori dostatok síl a aliancia bude naďalej „vyhodnocovať svoju prítomnosť v regióne“.

Viac k témam: Azovské more, Čierne more, Jens Stoltenberg, konflikt v Kerčskom prielive (Ukrajina – Rusko), Krym, Petro Porošenko, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Máme silnú prítomnosť v Čiernom mori, reaguje NATO na výzvu Porošenka vyslať vojenské lode © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články