Maskot letnej olympiády v Riu má nadprirodzené schopnosti

Žiarivo žltá postavička pripomínajúca mačku Tom zastupuje brazílsku živočíšnu ríšu.Žiarivo žltá postavička pripomínajúca mačku – to je maskot Hier XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Vinicius je zástupcom bohatej živočíšnej ríše hostiteľskej krajiny. Brazílčania pestrofarebnosťou a stvárnením postáv zjavne stavili na detskú cieľovú skupinu.

Odporúčame:

Kompletný program: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016

Letná olympiáda Rio de Janeiro – program Slovákov

Obrazom: Vizitky Slovákov, ktorí štartujú na OH 2016

Septembrové paralympijské hry bude reprezentovať modrá postavička so zelenými vlasmi v tvare listov Tom, ktorý zase zastúpi flóru Brazílie. „Predstavujú rôznorodosť našej kultúry, nášho národa. Rozdávajú radosť, symbolizujú náš životný štýl. Obe stvorenia sú čarovné, svojou energiou a nadprirodzenými schopnosťami pripomínajú mladú generáciu, ktorú veľmi chceme osloviť,“ uviedli organizátori pri predstavení maskotov na jeseň 2014.

Obrazom: Vizitky slovenských reprezentantov, ktorí štartujú na OH 2016

Obaja maskoti dostali mená po Viniciusovi de Moraesovi a Tomovi Jobimovi, hviezdach bossa novy – hudobnej novej vlny z 50. rokov minulého storočia – a tvorcoch slávnej skladby The Girl from Ipanema.

Postavy v sebe spájajú fikciu s realitou. Maskot olympijských hier je neposedný a obratný ako mačka, vie skákať ako opica a oplýva eleganciou vtákov. Ruky a nohy dokáže natiahnuť do neobmedzenej dĺžky. Jeho kolega pre paralampijské hry sa zrodil kombináciou prvkov brazílskeho pralesa. Silu mu dodáva fotosyntéza, na hlave má korunu stromu a vie z nej vyčarovať hocijaké predmety. Má tiež schopnosť narásť do obrovských rozmerov.

Usporiadatelia si od predaja suvenírov sľubujú príjem miliardy brazílskych realov (319 miliónov eur) a rokovali o nakrútení televíznej šou, v ktorej by boli maskoti hlavnými postavami. Pripravili tiež aplikácie a hry. „Kľúčový moment je vdýchnuť im dušu,“ poznamenala licenčná riaditeľka OH 2016 Sylmara Multiniová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. augusta 2016

Odporúčané články