Matúša odsúdili za prechovávanie marihuany, drogu chcel vymeniť za dotykový telefón

394845_marihuana a telefon 676x451.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Trest dva roky odňatia slobody podmienečne za prechovávanie marihuany vymeral vo štvrtok senát Okresného súdu v Banskej Bystrici pre 24-ročného Matúša Hlinku z Brusna, časť Ondrej nad Hronom. Rozsudok súd vyhlásil po tom, ako schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor s obvineným.

Výmena za telefón

Hlinka marihuanu nepestoval a nezadovážil si ju pre seba, ani na dílerstvo. Drogu zohnal pre 40-ročného odsúdeného Jána, s ktorým pracoval v spoločnosti Elektro Recycling v Príboji pri Slovenskej Ľupči. Ten mu za drogu mal dať nefunkčný dotykový mobilný telefón.

Výmenný „obchod“ medzi Hlinkom a odsúdeným Jánom odhalili 29. júna tohoto roku. Hlinka mal drogu v celofánovom vrecku a sklenej liekovke. Spolu išlo o bezmála 17 gramov sušiny rodu Canabis, zaradenej do 1. skupiny psychotropných látok.

Nižší trest za bezúhonný spôsob života

Zo zaisteného množstva bolo možné pripraviť minimálne dvadsať bežných dávok drogy. Tým Hlinka spáchal zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov a obchodovania. Za to mu mohol súd uložiť trest odňatia slobody v rozpätí od štyroch do desať rokov. Nižší trest ovplyvnilo Hlinkovo priznanie a jeho dovtedy bezúhonný spôsob života.

Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. Sudca Hlinku vystríhal pred podobným konaním v budúcnosti, ale najmä počas trojročnej skúšobnej lehoty podmienečného odsúdenia.

Hlinka na svoj neuvážený počin doplatil aj stratou zamestnania vo firme, ktorá sa zaoberá spracovaním odpadov z elektrických a elektronických zariadení.

Viac k témam: marihuana, mobilný telefón, okresný súd Banská Bystrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Matúša odsúdili za prechovávanie marihuany, drogu chcel vymeniť za dotykový telefón © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články