Maxim Čajkovič sa blysol hetrikom pri gólovej prestrelke v QMJHL

17.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Maxim Čajkovič dosiahol premiérový hetrik v aktuálnej sezóne zámorskej juniorskej súťaže Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL).

Rodák z Bratislavy sa podieľal troma presnými zásahmi na víťazstve Saint John Sea Dogs nad Halifax Mooseheads 9:7. Napriek výbornému výkonu sa nedostal medzi tri hviezdy stretnutia, hoci žiaden iný hráč nedal v zápase viac gólov.

Čajkovič v 14. minúte otvoril skóre duelu, keď po prihrávke Jefrreyho Durochera využil presilovú hru. Rovnako v početnej prevahe sa presadil aj po 28 sekundách druhého dejstva a zvýšil na 3:1.

V úvode tretej tretiny skompletizoval hetrik, keď v 45. minúte upravil stav stretnutia na 7:4. Domáci Halifax v závere súboja takmer zmazal manko, znížil na rozdiel jediného presného zásahu, ale Dawson Stairs strelou do prázdnej bránky spečatil na konečných 9:7.

Deväťnásťročný slovenský mládežnícky reprezentant odohral v aktuálnej sezóne základnej časti QMJHL 32 zápasov so ziskom 36 bodov (17+19). Jeho tím Saint John Sea Dogs figuruje na priebežnej 6. priečke vo Východnej konferencii súťaže.

Viac k témam: QMJHL Quebec Major Junior Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Maxim Čajkovič sa blysol hetrikom pri gólovej prestrelke v QMJHL © SITA Všetky práva vyhradené.