Medailisti Csemez a Strnisko sa predstavia na majstrovstvách v boxe na Slovensku

394865_gettyimages 813192598 676x451.jpg

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Športová hala Olympia v Nitre bude od piatka do nedele (30. 11. – 2. 12.) dejiskom majstrovstiev Slovenska mužov, žien a starších dorastencov v boxe.

V mužskej kategórii, ktorá vyvrcholí finálovými duelmi v nedeľu 2. decembra od 14.00 h, sa na národnom šampionáte predstavia aj medailisti z nedávnych otvorených majstrovstiev Európskej únie v španielskom Valladolide – držiteľ zlata Andrej Csemez (do 75 kg) a „bronzový“ Matúš Strnisko (do 81 kg).

„Okrem tejto dvojice nebudú chýbať ani Viliam Tankó, Michal Takács, Tomáš Zöld či Erik Tlkanec, pre zranenie neštartuje Dávid Michálek,“ informoval agentúru SITA tréner slovenskej reprezentácie mužov Pavol Hlavačka a doplnil: „Najväčším lákadlom sú určite úspešní seniorskí reprezentanti, v niektorých kategóriách to však so ziskom titulu nemusia mať vôbec jednoduché. Verím, že majstrovstvá Slovenska rovnako ako v predchádzajúcich rokoch prinesú kvalitné zápasy v ringu a budú úspešné aj po organizačnej stránke.“

Prvenstvo z vlaňajších decembrových M-SR v Galante podľa slov Pavla Hlavačku budú cez víkend v Nitre obhajovať Tankó (KO Box Club Galanta), Takács, Zöld, Strnisko (všetci ŠKP Bratislava) a Tlkanec (Bratislavská boxerňa), pre zranenie minulý rok absentoval Csemez (KO Box Club Galanta). Z obhajcov primátu neštartujú v ŠH Olympia Peter Kontár (ŠKP Bratislava, vlani zvíťazil v kategórii do 52 kg), Michael Ballai (ŠKP Bratislava, do 75 kg) a Marián Michalec (BC Ružinov, nad 91 kg).

Viac k témam: Andrej Csemez, Erik Tlkanec, Majstrovstvá Slovenska v boxe, Matúš Strnisko, Michal Takács, Tomáš Zöld, Viliam Tankó
Zdroj: Webnoviny.sk – Medailisti Csemez a Strnisko sa predstavia na majstrovstvách v boxe na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články