Messi zosadil Ronalda z trónu, má už piatu zlatú loptu

„Je to pre mňa špeciálny moment, opäť tu stáť so Zlatou loptou. Striedame sa s Cristianom. Dosiahol som viac, než som ako malý chalan sníval. Bez spoluhráčov by to nebolo možné. Učím sa od nich, inšpirujú ma,“ vyhlásil Messi.

ZÜRICH 11. januára (WebNoviny.sk) – Argentínčanovi Lionelovi Messimu na pondelkovom slávnostnom galavečere v Kongresovom dome vo švajčiarskom Zürichu odovzdali ocenenie Zlatá lopta FIFA 2015 pre najlepšieho futbalistu uplynulého kalendárneho roka.

Ofenzívny klenot španielskeho veľkoklubu FC Barcelona premenil šancu na zisk piatej takejto pocty. Radoval sa už v rokoch 2009 – 2012.

Odporúčame:

Video: Najkrajší gól roka strelil Brazílčan Wendell Lira

Zdolal brazílskeho spoluhráča Neymara, s ktorým v drese Kataláncov v roku 2015 získal päť kolektívnych trofejí, a portugalského rivala Cristiana Ronalda z Realu Madrid. Hlasovať mohli kapitáni a tréneri reprezentácií 207 členských krajín Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA má 209 členov, ale Kuvajt a Indonézia momentálne sú suspendovaní, pozn.), ako aj zástupcovia medzinárodných médií. Zapojilo sa 165 hlasujúcich (79,71% kapitánov/koučov, 88,60% médií).

Je to pre mňa špeciálny moment, opäť tu stáť so Zlatou loptou. Striedame sa s Cristianom. Dosiahol som viac, než som ako malý chalan sníval. Bez spoluhráčov by to nebolo možné. Učím sa od nich, inšpirujú ma,“ vyhlásil Messi.

Nominovaní: Lionel Messi (Arg./FC Barcelona, Šp.), Neymar (Braz./FC Barcelona, Šp.), Cristiano Ronaldo (Portug./Real Madrid, Šp.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. januára 2016

Odporúčané články