Mesto Nitra ponúkne obyvateľom 154 elektronických služieb

Elektronizáciou služieb sa zníži administratívna záťaž pre obyvateľov a podnikateľov.NITRA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Mesto Nitra ukončilo projekt elektronizácie služieb, na ktorý získalo z eurofondov 2,24 milióna eur. Občania už nebudú musieť chodiť na úrad, väčšinu služieb si vybavia pohodlne z domu prostredníctvom internetu. Projekt spustili od októbra a v týchto dňoch už obyvatelia nájdu rôzne tlačivá a formuláre na mestskom portále www.nitra.sk.

Ako uviedol primátor Nitry Jozef Dvonč, cieľom projektu je zvýšenie komfortu občanov mesta a ušetrenie ich času. Zníži sa administratívna záťaž pre obyvateľov a podnikateľov, zrýchli, zjednoduší a skvalitní spracovanie žiadostí a vzniknú „nepretržité úradné hodiny“ pre občanov využívajúcich elektronické služby. Projekt z Európskeho fondu regionálneho rozvoja mesto spolufinancovalo sumou 167-tisíc eur.

Vstupnou bránou k používaniu elektronických služieb je nový mestský portál. Mesto Nitra v rámci projektu ponúkne občanom 154 služieb na relevantných úsekoch správy. Je medzi nimi napríklad informovanie o hospodárení mesta a mestských organizácií, ohlasovanie porúch verejného osvetlenia a cestnej svetelnej signalizácie, ohlasovanie nelegálnych skládok, znečisťovania vodných tokov a životného prostredia či pripomienkovanie návrhu rozpočtu mesta.

Občania na webe nájdu aj informácie o dani z nehnuteľnosti, za psa či za ubytovanie, zoznam registrovaných zvierat alebo tiež informácie o základných školách a materských školách.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015

Odporúčané články