Mikloš nebude ministrom, povedie tím Hrojsmanových poradcov

Volodymyr Hrojsman sa však zrejme novým ukrajinským premiérom nestane.BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Bývalý minister financií SR Ivan Mikloš v utorok oficiálne oznámil, že neprijal ponuku na pozíciu podpredsedu vlády a ministra financií Ukrajiny.

Miklošovo stanovisko poskytla agentúre SITA jeho asistentka Natália Urbanová. „Dôvodom môjho rozhodnutia je, že v prípade prijatia tejto ponuky by som stratil slovenské občianstvo. Táto záležitosť je pre mňa rovnako citlivá ako pre ukrajinskú stranu skutočnosť, že by člen ich vlády nemal ukrajinské občianstvo,“ vysvetlil Mikloš vo svojom stanovisku.

Odporúčame:

Ivan Mikloš nebude viesť ministerstvo financií na Ukrajine

Volodymyr Hrojsman údajne odmietol funkciu premiéra Ukrajiny

Ukrajinský premiér Jaceňuk oznámil svoju rezignáciu

Ako ďalej dodal, následne po tom, čo Volodymyrovi Hrojsmanovi zo strany Blok Petra Porošenka oznámil, že neprijme post ministra financií, dostal od neho ponuku, aby v prípade, ak sa stane Hrojsman premiérom, viedol tím jeho poradcov. „S touto ponukou som súhlasil, pretože si nevyžaduje zmenu občianstva. S Volodymyrom Hrojsmanom som v každodennom kontakte, konzultuje so mnou programové aj personálne otázky súvisiace so vznikom novej vlády,“ dodal ďalej Mikloš.

Volodymyr Hrojsman sa však zrejme novým ukrajinským premiérom nestane. Podľa podpredsedu parlamentnej frakcie Bloku Petra Porošenka (BPP) Mustafu Najema funkciu premiéra Hrojsman odmietol. „Volodymyr Hrojsman odmietol pozíciu premiéra po rokovaniach s prezidentom Petrom Porošenkom a úradujúcim premiérom Arsenijom Jaceňukom. Nepodarilo sa im dospieť k dohode o kandidátoch na ministerské posty,“ napísal Mustafa Najem na Facebooku, informovala v pondelok večer agentúra TASS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. apríla 2016

Odporúčané články