Minister Érsek vymenoval nového riaditeľa štátnych železníc, ktorý nahradil Erdössyho

394432_imgl4057 676x451.jpg

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Novým generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) je od utorka 27. novembra 56-ročný ekonóm Juraj Tkáč.

Pozná chod železníc

Doterajšieho námestníka generálneho riaditeľa spoločnosti pre ekonomiku vymenoval do funkcie na návrh Správnej rady ŽSR minister dopravy Arpád Érsek po odstúpení doterajšieho šéfa štátneho správcu železničnej infraštruktúry Martina Erdössyho.

„Nový generálny riaditeľ dôverne pozná chod železníc a nebude potrebovať niekoľko mesiacov na zorientovanie sa, čo považujem za veľmi dôležitý faktor,“ povedal Érsek.

„Verím, že spoločnosť pod jeho vedením splní svoju úlohu, ktorú od nich očakávam, urobí všetko potrebné pre ďalší rozvoj a zvyšovanie kvality železničnej infraštruktúry a spoločnosť finančne zastabilizuje,“ uviedol minister.

Finančné riadenie spoločnosti

Juraj Tkáč vyštudoval Elektrotechnickú fakultu v Košiciach. V minulosti pôsobil ako riaditeľ pobočky Československej obchodnej banky v Prešove, rovnako dlhodobo zastával vedúcu pozíciu v spoločnosti zaoberajúcej sa poradenstvom v oblasti práva a firemného financovania.

Od apríla 2017 viedol úsek ekonomiky v ŽSR, kde zodpovedal za finančné riadenie spoločnosti, správu majetku a plnenie účtovných plánov spoločnosti.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Spoločnosť má základné imanie 800,17 mil. eur, prevádzkuje 3 580 kilometrov tratí, ako aj stanice a zastávky.

Viac k témam: Arpád Érsek, Juraj Tkáč, Martin Erdössy, minister dopravy, Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Érsek vymenoval nového riaditeľa štátnych železníc, ktorý nahradil Erdössyho © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články