Ministerka Lubyová našla chýbajúce financie, testovanie piatakov sa uskutoční

353248_thinkstockphotos 586379824 640x420.jpg

BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Celoplošné testovanie vedomostí piatakov z matematiky a slovenského, resp. maďarského jazyka sa v tomto roku uskutoční.

Deti sa nemusia extra pripravovať

Ako agentúru SITA informoval komunikačný odbor rezortu školstva, približne 45 tisíc žiakov 5. ročníka na vyše 1400 základných školách si overí svoje vedomosti z týchto predmetov v stredu 22. novembra 2017.

Odporúčame:
Ministerka Lubyová sa pokúsi zohnať peniaze na testovanie piatakov

„Deti sa nemusia na testovanie extra pripravovať, pretože sa testujú vedomosti, ktoré získali v prvom až štvrtom ročníku, takže ani učitelia piatych ročníkov sa nemusia obávať, že je to nejaké konkrétne hodnotenie, že to bude individualizované alebo zosobnené,“ uviedla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová.

Cieľ Testovania 5-2017

Cieľom Testovania 5-2017, na ktorého realizáciu bolo vyčlenených 160 tisíc eur, je vstupné hodnotenie vedomostí a zručností žiakov na začiatku druhého stupňa ZŠ (nižšieho stredného vzdelávania).

Školám poskytne spätnú väzbu, ako sú žiaci pripravení na prechod z prvého na druhý stupeň ZŠ a poslúži aj na monitorovanie stavu vedomostí a zručností žiakov pri výstupe z primárneho vzdelávania v celoštátnom meradle.

Absolvujú ho aj žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

„Keď v rámci testov PISA Slovensko klesá stále hlbšie a hlbšie, my potrebujeme mať takýto nástroj pravidelne celoplošne, aby sme vedeli diagnostikovať, v čom sú naše problémy a aby sme vedeli urobiť nejakú nápravu,“ doplnila ministerka Lubyová.

Výsledky Testovania 5-2017 budú dostupné do konca roka 2017.

Viac k témam: Martina Lubyová, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, PISA, školstvo, Testovania 5-2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Lubyová našla chýbajúce financie, testovanie piatakov sa uskutoční © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články