Ministerka Saková podporí rozhodnutie Lučanského po výsledku konania voči šéfovi NAKA Hraškovi

376795_imgl8393 676x451.jpg

BRATISLAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Ministerka vnútra SR Denisa Saková si počká na výsledok disciplinárneho konania a rozhodnutie policajného prezidenta Milana Lučanského bude podporovať.

Príjmu personálne opatrenia

Ministerka to v stredu novinárom povedala v súvislosti s disciplinárnym konaním voči riaditeľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petrovi Hraškovi, ktoré inicioval Lučanský.

Saková tiež spomenula, že po skončení disciplinárneho konania príjmu prípadné personálne opatrenia. Ako dodala, je to v právomoci policajného prezidenta, počká si na jeho rozhodnutie.

Policajný prezident Milan Lučanský už má výsledky kontroly toho, ako Národná kriminálna agentúra riešila anonymné trestné oznámenie na organizátorov protestov Za Slušné Slovensko.

Dôvody disciplinárneho konania

Ako informuje internetový portál Denníka N, Hraško si zobral dovolenku, začatie disciplinárky mu preto teraz ani nie je možné doručiť. K dovolenke Hraška Saková novinárom poznamenala, že bola riadne podpísaná.

Policajný prezident Milan Lučanský na Facebooku polície informoval o dôvodoch začatia disciplinárneho konania voči riaditeľovi NAKA. „Zo záverov analýzy vyplývajú viaceré pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko. Preto som začal disciplinárne konanie voči riaditeľovi NAKA Petrovi Hraškovi. Ďalšie opatrenia prijmem po ukončení disciplinárneho konania,“ uvádza sa v stanovisku Lučanského.

Viac k témam: Denisa Saková, Milan Lučanský, Minister vnútra, ministerstvo vnútra, NAKA Národná kriminálna agentúra, Peter Hraško, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Saková podporí rozhodnutie Lučanského po výsledku konania voči šéfovi NAKA Hraškovi © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články