Moskva obvinila USA a NATO pri pomoci útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily

509891_russia_putin_87363 676x451.jpg

27.9.2023 (SITA.sk) – Rusko obvinilo západných spojencov Ukrajiny z pomoci pri plánovaní a vedení minulotýždňového raketového útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily na anektovanom polostrove Kryme. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Niet pochýb o tom, že útok bol vopred naplánovaný s použitím západných spravodajských prostriedkov, satelitných prostriedkov NATO a prieskumných lietadiel a bol vykonaný na radu amerických a britských bezpečnostných agentúr a v úzkej koordinácii s nimi,“ povedala na brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

Moskva tvrdí, že spojenci USA a NATO sa aktívne podieľajú na konflikte dodávaním zbraní, zdieľaním spravodajských informácií a pomocou pri plánovaní útokov na ruské zariadenia na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Toto obvinenie nasleduje po tom, ako sa objavili videozáznamy naznačujúce, že veliteľ ruskej Čiernomorskej flotily admirál Viktor Sokolov je stále nažive, čo je v rozpore so skoršími tvrdeniami Ukrajiny, že bol medzi 34 dôstojníkmi zabitými pri minulotýždňovom útoku.

Viac k témam: Čiernomorská flotila, Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Moskva obvinila USA a NATO pri pomoci útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2023

Odporúčané články