Na Chopku otvorili zimnú sezónu, lyžiarom sprístupnia vybrané zjazdovky

394958_chopok 676x521.jpg

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 30. novembra (WebNoviny.sk) – Na vrchole Chopka v piatok Liptáci a Horehronci otvorili zimnú sezónu. Na vybraných zjazdovkách v Jasnej budú môcť lyžiari lyžovať už od soboty.

Sprístupníme zjazdovku pre nenáročných lyžiarov číslo 13 Biela Púť a dve červené zjazdovky pre stredne náročných lyžiarov. Bude to zjazdovka číslo 1 Pretekárska z Priehyby na Záhradky a číslo 2 Májová z Priehyby do Jasnej, dokopy v dĺžke viac ako tri kilometre. Aktuálne nám počasie praje, zasnežujeme a čoskoro pribudnú aj ďalšie kilometre trás,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

Prvá republika

Oficiálne otvorenie zimnej sezóny na Liptove sa nieslo v symbolike spojenia prvého štátu Čechov a Slovákov. „Ján Laco, úspešný slovenský brankár a liptovský rodák, a česká lyžiarka Martina Dubovská symbolicky spojili mapy Česka a Slovenska. Hymnu bývalého Československa originálne vo výške 2 004 metrov nad morom odspieval detský spevácky zbor z Opavy a Horehronskí chlopi,“ informovala médiá manažérka pre komunikáciu a PR Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Katarína Šarafínová.

Podľa starostky obce Demänovská Dolina Ľubomíre Klepáčovej by Tatry bez českého prínosu v období prvej republiky, čo sa týka výstavby a rozvoja cestovného ruchu, neboli tam, kde sú dnes. „Napríklad rodený Čech Alojz Lutonský bol iniciátorom výstavby historicky prvej lanovky v Nízkych Tatrách, priekopníkom tatranského turizmu, jaskyniar, publicista, fotograf a stojí aj za názvom strediska Jasná,“ povedala.

Česi a Poliaci

Návštevnosť Liptova ťahajú domáci Slováci, ale v horách veľmi často počuť aj češtinu. Česi si spolu s Poliakmi delia druhú a tretiu priečku v návštevnosti regiónu.

Aj kampane na českom trhu realizujeme vo väčšine prípadov v slovenskom jazyku a máme na tento spôsob komunikácie pozitívne ohlasy. Slovenčina výborne vyznie najmä v rádiovej kampani. Jednoducho nadväzujeme na našu spoločnú minulosť a moderným spôsobom sme Česko a Slovensko stále v symbolickom spojení,“ podotkla riaditeľka Region Liptov Darina Bartková.

Vďaka sieti bezplatných liniek SKI & AQUA BUS si lyžiari môžu dopriať pohodlnú lyžovačku, aj keď nie sú ubytovaní priamo v lyžiarskych strediskách na Liptove. Autobusy ich privezú do Jasnej, ako aj do strediska Malinô Brdo. Bezplatnú prepravu majú všetci majitelia platných skipasov a zľavových kariet Liptov Region Card.

Viac k témam: Chopok, Jasná, lyžovanie, zimná sezóna
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Chopku otvorili zimnú sezónu, lyžiarom sprístupnia vybrané zjazdovky © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články