Na príchod silných mrazov sa pripravujú aj v popradskom útulku

394679_pes 676x376.jpg

POPRAD 28. novembra (WebNoviny.sk) – Mestský útulok pre túlavé a opustené psy v Poprade nenecháva nič na náhodu a v súvislosti s avizovaným príchodom silného ochladenia dodatočne zateplil psie príbytky tak, aby psíky dokázali zvládnuť chladné podtatranské počasie bez ujmy. V súčasnosti je v útulku umiestnených 42 psov. Pomôcť prekonať zimu v útulku môže aj verejnosť. Stačí priniesť staré matrace, deky, či paplóny.

Samotné búdy, ktoré sme v útulku pred časom vymieňali, majú už zateplenú konštrukciu. Okrem toho sme využili dary od našich priaznivcov a búdy i výbehy sme ešte dodatočne doplnili teplými dekami, vankúšmi a matracmi tak, aby sme psíkom dokázali vytvoriť čo najlepšie podmienky počas prichádzajúcich mrazov,“ uviedol vedúci útulku Peter Greňa.

V mestskom útulku majú aktuálne aj päť šteniatok, pre ktoré musia čo najskôr nájsť nový domov, aby nemuseli zimu tráviť vonku. Jednou z možností okrem adopcie je aj dočasná starostlivosť.

Akciu Vianoce v útulku pripravuje popradský útulok na 27. decembra, keď môžu návštevníci priniesť psíkom darčeky pod ich vianočný stromček.

Viac k témam: útulok, zvieratá
Zdroj: Webnoviny.sk – Na príchod silných mrazov sa pripravujú aj v popradskom útulku © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články