Na Sagana čakajú prvé dve testovacie klasiky v Belgicku

Peter Sagan pred začiatkom sezóny v Európe: ‚Usilovne som sa pripravoval a strávil veľa času v Sierra Nevade.’BRUSEL 27. februára (WebNoviny.sk) – Fanúšikovia slovenského cyklistu Petra Sagana sa počas najbližšieho víkendu dočkajú prvých dvoch súťažných vystúpení úradujúceho majstra sveta na európskom kontinente v novom roku. Sagan v rozpätí 24 hodín absolvuje úvodné dvoje preteky jarného kalendára klasík v Belgicku – Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne – Brusel – Kuurne.

Sagan bude počas víkendu na čele zostavy tímu Tinkoff

Pôjde o prípravné podujatia pred očakávanými monumentmi jarnej sezóny Miláno – San Remo, Okolo Flámska a Paríž – Roubaix. Sagan bude počas víkendu na čele zostavy tímu Tinkoff, v ktorej budú figurovať aj Poliak Maciej Bodnar, Taliani Daniele Bennati, Manuele Boaro, Oscar Gatto, Austrálčan Jay McCarthy, Rus Nikolaj Trusov a Brit Adam Blythe.

Odporúčame:

Sagan je podľa De Vlaemincka dobrý, ale jednu vec preháňa

„Peter Sagan bude naším lídrom. Na preteky prichádza zo sústredenia vo vysokohorskom prostredí s tým, že sa potrebuje otestovať. Predchádzajúce preteky absolvoval pred mesiacom v Argentíne. Verím, že zvyšok tímu bude tvrdo pracovať na jeho podpore,“ uviedol jeden zo športových riaditeľov Tinkoff Lars Michaelsen. „Sám som zvedavý ako dopadnú moje prvé dva európske štarty. Usilovne som sa pripravoval a strávil veľa času v kempe v Sierra Nevade. Uvidím, akí silní sú momentálne moji súperi,“ cituje Petra Sagana web tímu Tinkoff.

Na štarte budú aj veľké postavy jarných klasík

Preteky Omloop het Nieuwsblad majú dĺžku 201 km, na trase bude 13 stúpaní a 10 sekcí s dlažobnými kockami. Vlani ich druhý rok po sebe ovládol Brit Ian Stannard z tímu Sky.

Okrem Sagana budú v sobotu predpoludním na štarte v Gente aj ďalšie veľké postavy jarných klasík Nór Alexander Kristoff (Kaťuša), Belgičania Greg van Avermaet, Philippe Gilbert (obaja BMC), Tom Boonen (Etixx- QuickStep) či jeho ambiciózny tímový kolega so silným časovkovým fundamentom, Nemec Tony Martin. „Tieto preteky sú začiatkom záverečnej prípravy na jarné monumenty, ktoré budú opäť veľkou výzvou. Počas víkendu to bude pre mňa prvý test, očakávam ostrú konfrontáciu s najlepšími,“ dodal Sagan na webovej stránke jeho tímu.

Nedeľňajšia klasika Kuurne-Brusel-Kuurne bude mať podobnú dĺžku ako tá sobotňajšia, ale s menším počtom stúpaní. „Určite to však nebude prechádzka v parku. Všetky jednodňové preteky v Belgicku sú o tom, že sa jazdí tvrdo a agresívne,“ tvrdia odborníci z cyklistických portálov. Podujatie má štart aj cieľ v Kuurne, jeho súčasťou je aj stúpanie na Oude Kwaremont, známe z pretekov Okolo Flámska, tiež cesta do Bruselu a späť. Pred cieľom absolvujú jazdci dva 15,3 km dlhé okruhy. „Úniky možno očakávať už na začiatku a my musíme byť v strehu,“ doplnil športový riaditeľ Tinkoff Michaelsen.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. februára 2016

Odporúčané články