Na Solovú v Riu kričali ‚zika‘, bola to odveta za fotky

Američanky na štadióne Mineiraio v Belo Horizonte poradili s Novozélanďankami 2:0 a skúsená 35-ročná brankárka Hope Solová po zápase čelila aj otázke, ako sa jej počúvali ironické pokriky na jej adresu.RIO DE JANEIRO 4. augusta (WebNoviny.sk) – Americká brankárka Hope Solová sa tvárila, že nevníma pokriky fanúšikov „zika, zika, zika“ počas otváracieho súboja americkej ženskej reprezentácie na futbalovom olympijskom turnaji v Brazílii. Američanky si v stredu na štadióne Mineiraio v Belo Horizonte poradili s Novozélanďankami 2:0 a skúsená 35-ročná brankárka po zápase čelila aj otázke, ako sa jej počúvali ironické pokriky na jej adresu.

Odporúčame:

Video: Olympiáda sa začala rekordným gólom Beckieovej

„Som rada, že fanúšikovia sa zabávali. A že to bolo na môj účet? Neriešim,“ odvetila Solová. Je pravdepodobné, že práve táto Američanka nahnevala množstvo Brazílčanov, keď ešte pred začiatkom olympijských hier zverejnila na svojom twitterovom konte fotografiu so špeciálnym klubúkom s masívnou čiernou sieťkou proti komárom v ruke držiac veľkú plastovú fľašu.repelentu.

Not sharing this!!! Get your own! #zikaproof #RoadToRio pic.twitter.com/y3d8hnuEjk— Hope Solo (@hopesolo) 22. júla 2016

Na druhej fotografii zasa ukázala celý svoj „zbrojný arzenál“ v súvislosti s ochranou proti bodavému hmyzu, ktorý prenáša aj nebezpečný vírus zika. Solová novinárom povedala, že počas stretnutia vnímala zvukové prejavy divákov len ako niečo, čo sa bežne vyskytuje v zápasom dianí a častujú sa tým futbaloví brankári. Ku koncu stretnutia a aj po jeho skončení sa však pokriky vystupňovali a nebolo pochýb, že je za tým Solovej špecifický pohľad na problém menom zika.

If anyone in the village forgets to pack repellent, come and see me…#DeptOfDefense #zikaproof pic.twitter.com/x8RdUV6M7c— Hope Solo (@hopesolo) 22. júla 2016

„Verím, že táto nepríjemnosť bude čoskoro za nami a že sa Hope ospravedlní Brazílčanom. Chyby sa dejú neustále. Máme skúsenosti, že v niektorých krajinách na nás fanúšikovia bučia a musíme sa cez to preniesť. Verím, že brazílski fanúšikovia zamerajú svoju pozornosť na to, čo dokážeme s loptou, a nie na veci okolo toho,“ uviedla trénerka amerického ženského futbalového tímu Jill Ellisová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. augusta 2016

Odporúčané články