Na Štúrovej ulici v Nitre má vyrásť polyfunkčný objekt s ubytovňou pre zamestnancov

394497_komplex 676x451.jpg

NITRA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Na Štúrovej ulici v Nitre má vyrásť päťpodlažný polyfunkčný objekt. Jeho súčasťou budú obchody, služby, administratívne priestory a ubytovňa pre zamestnancov s kapacitou 232 miest.

Obchody a administratívne priestory

Ako sa píše v zámere, ktorý zverejnil investor v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, predpokladaný termín začatia výstavby je v roku 2020 a ukončenie očakáva v roku 2022. Náklady sú vyčíslené na 9,8 milióna eur. Navrhovateľom zámeru je fyzická osoba Igor Králik. Majiteľom parcely je podľa katastra Roman Cerulík.

Objekt má vyrásť na ploche, ktorá je v súčasnosti nevyužívaná. Nachádza sa na ľavej strane Štúrovej ulice v smere od hypermarketu Tesco na Mlynárce. Na prvom nadzemnom podlaží budovy by mali byť obchody a služby na podlažnej ploche do 2 400 metrov štvorcových. Na druhom podlaží sa počíta s administratívnymi priestormi na ploche do 2 600 metrov štvorcových.

Ubytovanie pre zamestnancov

Na treťom, štvrtom a ustúpenom piatom podlaží má byť 116 apartmánových jednotiek, z toho 72 jednoizbových 34 dvojizbových a desať trojizbových.

Pri predpokladanej obsadenosti dvoch ľudí na apartmán má polyfunkčný objekt kapacitu 232 prechodne ubytovaných zamestnancov,“ píše sa v zámere. Projekt počíta s dvojpodlažnou hromadnou garážou v podzemí s kapacitou 220 parkovacích miest. Ďalších 30 parkovacích miest má vzniknúť na dvore polyfunkčného objektu.

Viac k témam: polyfunkčný komplex, ubytovňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Štúrovej ulici v Nitre má vyrásť polyfunkčný objekt s ubytovňou pre zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články