Na východné pobrežie Malajzie vyplavilo ‚kus lietadla‘

Let MH370 zmizol, keď v marci 2014 smeroval z Kuala Lumpuru do Pekingu. Jeho osud patrí medzi najväčšie záhady v dejinách civilného letectva.Kuala Lumpur 28. januára (WebNoviny.sk) – Kovový predmet, údajne časť vraku lietadla, vyplavilo dnes more na východné pobrežie Malajzie. Už druhý takýto nález za posledný týždeň opäť vyvolal špekulácie, že zrejme vyplavilo trosky z lietadla spoločnosti Malaysian Airlines, nezvestného od 8. marca 2014.

Miestne médiá informovali, že predmet, ktorý je bielej farby a na dĺžku meria dva metre, videli svedkovia plávať vo vodách neďaleko mesta Besut vo východomalajzijskom štáte Terengganu.

Uvedený predmet našli pri tom istom pobreží obmývanom Juhočínskym morom, aké má aj thajská provincia Nakhon Si Thammarat, kde minulú sobotu objavili ďalšiu údajnú časť z vraku nezvestného lietadla – išlo o veľký kus ohnutého kovu. Predstavitelia Malajzie následne v utorok popreli tieto špekulácie a vyhlásili, že kus kovu nepochádza z letu MH370.

Hovorca malajzijského ministerstva dopravy dnes oznámil, že najnovší nález skúmajú predstavitelia z Úradu civilného letectva. „Polícia informovala úrad a ten nález vyšetruje,“ uviedol pre tlačovú agentúru Reuters v SMS.

Let MH370 zmizol s 239 ľuďmi na palube, keď v marci 2014 smeroval z Kuala Lumpuru do Pekingu. Osud letu MH370 podľa agentúry Reuters patrí medzi najväčšie záhady v dejinách civilného letectva. Predpokladá sa, že sa lietadlo zrútilo do odľahlej oblasti na juhu Indického oceánu.

Komplikované, finančne náročné a doposiaľ neúspešné medzinárodné pátranie koordinuje Austrália, ktorá za pomoci sonarov prehľadáva rozsiahle oblasti oceánskeho dna. Jediné, čo sa zatiaľ podarilo nájsť, bola malá časť krídla, ktorú vlani v júli vyplavilo na francúzsky ostrov Réunion neďaleko Madagaskaru.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2016

Odporúčané články