Na západe Sumatry zabíjalo silné zemetrasenie

Ľudia miestami hromadne opúšťali svoje príbytky v obave pred následnými otrasmi.Jakarta 2. júna (WebNoviny.sk) – Najmenej 16 mŕtvych si vyžiadalo silné podmorské zemetrasenie s magnitúdou 6,5, ktoré v noci na štvrtok zasiahlo západnú časť indonézskeho ostrova Sumatra. V oblasti bolo poškodených minimálne 64 domov, oznámila agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

Dvaja ľudia utrpeli vážne zranenia v Padangu, metropole provincie Západná Sumatra, keď ich zasiahli časti poškodených budov. Materiálne škody a zranených hlásili aj zo susednej provincie Bengkulu. V niektorých regiónoch došlo tiež k prerušeniu dodávok elektrickej energie.

Bilancia obetí a škôd ešte nemusí byť konečná vzhľadom na rozľahlosť zasiahnutej oblasti a pretrvávajúce daždivé počasie. Epicentrum zemetrasenia sa podľa americkej geologickej služby USGS nachádzalo asi 155 kilometrov južne od mesta Padang ležiaceho na západnom pobreží Sumatry.

Úrady nevydali varovanie pred ničivými vlnami cunami. Ľudia miestami hromadne opúšťali svoje príbytky v obave pred následnými otrasmi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články