Na zimnú údržbu nitrianskych chodníkov schválili 250-tisíc eur, stačiť to však nebude

394931_chodnik 676x488.jpg

NITRA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Na zimnú údržbu chodníkov nemá Nitra v rozpočte dostatok peňazí. Tvrdí to odchádzajúci primátor Jozef Dvonč s tým, že touto témou sa bude musieť zaoberať nové mestské zastupiteľstvo.

Poslanci ešte v starom zložení navýšili na novembrovom zasadnutí rozpočet na zimnú údržbu o 250-tisíc eur, ktorá je určená na chodníky. Podľa Dvonča je však potrebných okolo 700-tisíc eur.

O údržbu chodníkov počas zimy sa po novom musia starať mestá a obce. Stanovila to novela cestného zákona, ktorá platí od mája tohto roka. Doteraz museli odpratávať sneh z chodníkov vlastníci, správcovia alebo užívatelia priľahlých budov. V súčasnosti sú za odhrnutie snehu z chodníkov zodpovedné mestá a obce, ktoré však poukazujú na to, že na to nemajú financie.

Ak by sme chceli robiť zimnú údržbu všetkých chodníkov a nevyriešilo by sa to cestou dobrovoľníkov alebo tým, že občania budú naďalej odpratávať sneh a dostanú za to nejakú odmenu po skončení zimnej sezóny, tak si myslím, že 250-tisíc eur je pre toto mesto málo. Potrebujeme zhruba 700-tisíc eur,“ povedal Dvonč.

Viac k témam: chodník, zimná údržba ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Na zimnú údržbu nitrianskych chodníkov schválili 250-tisíc eur, stačiť to však nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články