Nadácia Amy Winehouse otvorí liečebné centrum pre ženy

Amy’s Place poskytne služby maximálne 16 klientkam vo veku od 18 do 30 rokov.

BRATISLAVA 1. augusta (WebNoviny.sk) – Nadácia Amy Winehouse a nezisková organizácia Centra Care and Support otvoria 22. augusta v Londýne centrum, v ktorom budú pomáhať ženám bojujúcim s drogovou či alkoholovou závislosťou.

Amy’s Place poskytne služby maximálne 16 klientkam vo veku od 18 do 30 rokov. Súčasťou trojmesačného liečebného programu bude napríklad aj cvičenie jogy. „V Londýne existuje len jedno liečebné zariadenie určené výlučne pre ženy, má len štyri lôžka a čakacia doba je šesť mesiacov,“ uviedol Dominic Ruffy z Amy Winehouse Foundation.

Amy Winehouse vydala debutový album s názvom Frank v októbri 2003. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Winehouse následne získala dve nominácie na BRIT Awards. O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back To Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii.

Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky. V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessových svetových rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch však nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu. V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka zomrela 23. júla 2011 vo veku 27 rokov. Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. augusta 2016

Odporúčané články