Najnovší prieskum: Náskok odporcov brexitu sa výrazne znížil

Za zotrvanie Veľkej Británie v 28-člennej EÚ je síce 51 percent opýtaných, no ich 13-percentný náskok z minulého týždňa sa zmenšil na päť percentuálnych bodov (46 percent).LONDÝN 31. mája (WebNoviny.sk) – Zástancovia brexitu, teda odchodu Veľkej Británie z Európskej únie, tri týždne pred referendom o tejto otázke výrazne stiahli náskok opačného tábora. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu nezávislej agentúry Opinion Research Business (ORB), ktorý zverejní dnešné vydanie novín Daily Telegraph.

Za zotrvanie Spojeného kráľovstva v 28-člennej EÚ je síce 51 percent opýtaných, no ich 13-percentný náskok z minulého týždňa sa zmenšil na päť percentuálnych bodov (46 percent).

Lynton Crosby, bývalý šéf volebnej kampane premiéra Davida Camerona, si tento trend vysvetľuje pokračujúcou diskusiou o nedostatočnej kontrole imigrácie do Európskej únie. Z radov Cameronových konzervatívcov sa v minulých dňoch ozvali kritické hlasy, že nedodržiava svoj sľub obmedziť prisťahovalectvo, pripomenula agentúra Reuters.

Práve imigrácia je ťažiskom predreferendových diskusií, v ktorých rezonujú obavy mnohých Britov z rastúceho počtu cudzincov. Štatistický úrad len minulý týždeň oznámil, že čistá migrácia do Británie dosiahla vlani 333 000 osôb, čo je druhý najvyšší počet za jediný rok od začiatku jej sledovania v roku 1975. Z tohto počtu pochádzalo 184 000 prisťahovalcov z krajín EÚ, kde platí princíp slobodného pohybu pracovnej sily.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články