Najvyšší súd rozhodne o treste pre Marčeka, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka

434553_img_4916_copy 676x451.jpg

28.11.2020 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd (NS) SR vytýčil na stredu 2. decembra verejné zasadnutie s Miroslavom Marčekom, ktorý sa priznal, že zastrelil novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku  Martinu Kušnírovú.

Na zasadnutí by mal odvolací súd konkrétne rozhodovať o treste pre obžalovaného. Špecializovaný trestný súd ho totiž v apríli tohto roku odsúdil pre viaceré trestné činy úkladnej vraždy a ďalšie skutky na 23 rokov väzenia. Prokurátor sa voči verdiktu odvolal, keďže pre Miroslava Marčeka žiadal 25-ročný trest. Obžalovaný sa práva odvolať vzdal.

Bývalý vojak Miroslav Marček sa ešte v januári tohto roku pred súdom priznal, že zastrelil Jána Kuciaka, jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú a v roku 2016 aj podnikateľa Petra Molnára. Z tohto dôvodu bol vyčlenený na samostatné konanie.

Už predtým v kauze vraždy investigatívneho novinára uzavrel dohodu o vine a treste s prokurátorom Zoltán Andruskó, ktorý s vyšetrovateľmi spolupracoval už od svojho zadržania v septembri 2018. Súd mu nakoniec odobril 15 ročný trest.

V hlavnom procese týkajúcom sa vraždy súd 3. septembra obžalovaného  Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú oslobodil. Podľa verdiktu súdu neexistovalo na uznanie ich viny dostatok dôkazov. Za vinného uznal Tomáša Szabóa, ktorý je vinný aj z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Proti oslobodzujúcemu verdiktu podal odvolanie prokurátor, odvolal sa tiež odsúdený Tomáš Szabó.

Viac k témam: dohoda o vine a treste, trestný čin, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd rozhodne o treste pre Marčeka, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2020

Odporúčané články