Napriek tragédiám neubúda opitých vodičov na cestách

Podgurážený šofér spôsobil nehodu v katastri Strážskeho, Obvinenia z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia si vyslúžil aj 21-ročný Patrik.BRATISLAVA/KOŠICE 1.júna (WebNoviny.sk) – Napriek tragédiám na cestách neubúda vodičov, ktorí si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu. Podgurážený šofér spôsobil v utorok nehodu v katastri Strážskeho.

Odporúčame:

Video: Opitá vodička zapríčinila smrť mladej ženy

Štyridsaťosemročný vodič VW Vento aj s prívesom naloženým drevom stratil kontrolu nad vozidlom, dostal šmyk a prešiel do protismeru, kde do neho narazila 52-ročná vodička Octavie. Ako informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, nezodpovedný šofér VW, ktorý nafúkal 0,83 promile, utrpel ľahké zranenia, vodička Octavie sa bude liečiť viac ako mesiac. Šoférovi zadržali vodičský preukaz a obvinili ho z ublíženia na zdraví.

Obvinenia z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia si vyslúžil 21-ročný Patrik. Hliadka ho zastavila v Moldave nad Bodvou. Pri dychovej skúške mu namerali 1,08 promile. Mladík navyše sadol za volant napriek tomu, že má na rok zakázané jazdiť. Patrik skončil v cele, hrozí mu až dvojročný pobyt za mrežami.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články