Nemecko cvičí sýrskych migrantov, pomôžu pri obnove vlasti

Viac než stovku migrantov zapojených do projektu školia v rôznych oblastiach, ako sú technológie, medicína či logistika.Berlín 24. júla (WebNoviny.sk) – Nemecká armáda v rámci pilotného projektu poskytuje výcvik viac ako stovke sýrskych migrantov. Inštruktori cvičia Sýrčanov na civilné úlohy, ktoré by mohli vykonávať po skončení vojenského konfliktu v Sýrii.

V rozhovore pre nedeľňajšie vydanie novín Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) to uviedla nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová.

Odporúčame:

Zistili viac o útočníkovi z Mníchova, prehľadali jeho byt

Bezpečnostný analytik: Európa je vo vojne s terorizmom

Video: Jeden zo svedkov natočil streľbu v Mníchove

„Naša predstava je, že sa jedného dňa vrátia naspäť do Sýrie a budú pomáhať pri jej obnove,“ povedala ministerka pre FAZ. Výňatky z rozhovoru boli zverejnené v sobotu ešte pred jeho dnešným publikovaním, informovala agentúra Reuters.

Migrantov zapojených sú do projektu školia v rôznych oblastiach, ako sú technológie, medicína či logistika. Leyenová neuviedla, či sa počíta s rozšírením programu aj na väčší počet sýrskych utečencov žijúcich v Nemecku. Podľa ministerky by sa Nemecko mohlo po normalizácii situácie v Sýrii podieľať aj na výcviku tamojších bezpečnostných síl.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. júla 2016

Odporúčané články