Nemecký cyklista Arnold Fiek prežil pád z 12 metrov

Dvadsaťdvaročný jazdec vyviazol s vlásočnicovou zlomeninou bedra a niekoľkými ďalšími odreninami.LUGANO 1. marca (WebNoviny.sk) – Nemecký cyklista Arnold Fiek z tímu Christina Jewelry utrpel pri páde na nedeľňajšom podujatí GP Lugano vlásočnicovú zlomeninu bedra a niekoľko ďalších odrenín, ale napokon môže byť rád, že je nažive.

Fiek spadol na začiatku pretekov z výšky 12 metrov do Luganského jazera, zjavne sa skĺzol z okraja vozovky, narazil na obrubník a nasledoval pád. Mal šťastie, že spadol do vody, potom sa vyšplhal na úzky betónový stĺp a prišla po neho loď. Neskôr ho zachytil fotograf na lôžku v nemocnici, ako ukazuje zdvihnutý palec.

„Cesta bola šmykľavá, havaroval som v pravotočivej zákrute. Snažil som sa chytiť zvodidiel, ale nepodarilo sa mi to. Udrel som si bedro o stenu a spadol do vody. Plával som asi päť metrov, potom sa vyškriabal na stĺp a počkal na pomoc. Nestratil som vedomie, mal som veľké šťastie. Keby som spadol na hlavu, možno by to nedopadlo dobre. V prvom momente v jazere som si povedal, že je koniec. Neskôr na stĺpe som sa nemohol hýbať. Mal som šťastný deň,“ cituje 22-ročného cyklistu portál Gazzetta dello Sport.

Fiek dúfa, že do šiestich týždňov bude môcť vysadnúť na pretekársky bicykel. Z víťazstva na GP Lugano sa tešil Talian Sonny Colbrelli zo zoskupenia Bardiani-CDF, jeho tímový kolega Eduardo Zardini mal tiež nehodu a zlomil si štyri stavce. Informoval server Cyclingnews.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2016

Odporúčané články