Nevidel som cestu ďalej, hovorí manažér Hoftych o odchode z FC Spartak Trnava

385348_pavel hoftych 676x451.jpg

TRNAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Pavel Hoftych v pondelok oznámil, že v decembri opustí pozíciu generálneho manažéra vo futbalovom Spartaku Trnava.

Päťdesiatjedenročný funkcionár však vylúčil, že by smeroval do Bohemiansu Praha, kde má namierené majiteľ „andelov“ Vladimír Poór, ktorý takisto deklaroval odchod z „malého Ríma“. Informáciu priniesol český portál iDNES.cz.

Hoftych vylúčil návrat do Prahy

„Svoj návrat do Prahy vylučujem. V podmienkach, ktoré Bohemians má, tam športový riaditeľ Držmíšek a tréner Hašek odvádzajú skvelú prácu,“ vyjadril sa rodák z Ústí nad Labem, ktorý mal prsty v presune Poórových podnikateľských aktivít do českej metropoly.

„Bol som v spojení s majiteľom Jakubowiczom s tým, že by sa pán Poór rád zapojil do klubu a Bohemiansu to pomohlo,“ vysvetlil. Trnavu okrem Hoftycha s Poórom v zime opustia aj tréner Radoslav Látal a prezident Dušan Keketi.

Zmeny po úspešnom období

Paradoxne, v Trnave nastanú veľké zmeny po úspešnom období. Spartak na jar získal ligový titul a teraz premiérovo účinkuje v skupinovej fáze Európskej ligy. Hoftych však vysvetlil, že ideálna situácia panovala v klube len navonok.

„Dlhodobým problémom je infraštruktúra, tréningové ihrisko. Chceli sme v rámci Slovenska vybudovať špičkový klub a čakal som, že se pohľad mesta zmení. Nie sme bohatý klub. S rozpočtom, s akým pracujeme, sme si v Európe vyslúžili rešpekt. Cestu ďalej však nevidím,“ vyjadril sa bývalý aktívny futbalista.

Viac k témam: Dušan Keketi, FC Spartak Trnava, Pavel Hoftych, Radoslav Látal, Vladimír Poór
Zdroj: Webnoviny.sk – Nevidel som cestu ďalej, hovorí manažér Hoftych o odchode z FC Spartak Trnava © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články