Nevlastný moslimský brat Baracka Obamu dá svoj hlas Trumpovi

Malik Obama obvinil amerického prezidenta Baracka Obamu z toho, že sa obrátil k svojej kenskej rodine chrbtom.Washington 26. júla (WebNoviny.sk) – Nevlastný brat amerického prezidenta Baracka Obamu vyhlásil, že bude voliť republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa, ktorý podľa neho „robí dojem priamočiareho chlapa“.

Malik Obama, moslim s kenským i americkým občianstvom, pre stanicu BBC v utorok uviedol, že Trumpov návrh na dočasný zákaz vstupu moslimov na územie USA je „zdravým rozumom“. Tento plán sa však stretol s odsúdením. Malik Obama zároveň obvinil Baracka Obamu z toho, že sa obrátil k svojej kenskej rodine chrbtom. Skutočnosť, že sa na zjazde Demokratickej strany vo Filadelfii nezúčastnil nikto z nej, je podľa neho „pokrytectvom“ a „sklamaním“.

Odporúčame:

Začal sa nominačný zjazd demokratov, zatienila ho aféra

Trump si v prieskume polepšil, dýcha na chrbát Clintonovej

Nevlastný brat šéfa Bieleho domu údajne žije vo Washingtone od polovice 80. rokov. Barack Obama sa narodil na Havaji americkej matke a kenskému otcovi, ktorý opustil rodinu, keď mal budúci prezident dva roky. Obama ako prezident po prvý raz navštívil Keňu iba vlani. Trump, miliardár a podnikateľ s realitami, sa uchádza o jeho post v novembrových voľbách, v ktorých bude čeliť demokratickej kandidátke Hillary Clintonovej.

Malik Obama (58) v roku 2010 spôsobil rozruch, keď sa jeho treťou manželkou stala tínedžerka. V roku 2013 sa neúspešne uchádzal o post guvernéra vo svojom rodnom okrese Siaya v Keni. Vyjadril sklamanie, že ho Barack nepodporil. Ich otec, Barack Obama starší, zahynul pri automobilovej nehode v roku 1982. Zanechal po sebe tri manželky, šesť synov a jednu dcéru. Všetky jeho deti okrem Malika a najmladšieho Georgea žijú v Británii alebo Spojených štátoch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. júla 2016

Odporúčané články