Nicole Vaidišová definitívne ukončila svoju kariéru

Dvadsaťsedemročná rodáčka z nemeckého Norimbergu získala šesť titulov vo dvojhre, bola v semifinále Roland Garros 2006 a Australian Open 2007 a prepracovala sa na 7. pozíciu v singlovom svetovom rebríčku.

BRATISLAVA 20. júla (WebNoviny.sk) – Česká tenistka Nicole Vaidišová definitívne zavŕšila svoju kariéru.

Toto sú jedny z najťažších slov na napísanie. Po dlhých mesiacoch úvah som sa rozhodla opustiť profesionálny tenis. Bolo to jedno z najnáročnejších a najemocionálnejších rozhodnutí v mojom živote. Ako mnohí viete, počas ostatných dvoch rokov som sa prevažne borila s rôznymi zraneniami a dospelo to do bodu, že som trávila viac času v nemocniciach, na terapiách a v ordináciách, než som bola na kurte a venovala sa milovanému športu. Bolo to bolestivé a vyčerpávajúce pre moje telo, ale aj myseľ. Nastalo štádium, v ktorom sa tomu už nechcem vystavovať,“ uviedla Vaidišová v rámci rozsiahleho komuniké na instagrame.

Dvadsaťsedemročná rodáčka z nemeckého Norimbergu Vaidišová získala šesť titulov vo dvojhre na hlavnej profesionálnej úrovni (Vancouver a Taškent 2004, Soul, Tokio a Bangkok 2005 a Štrasburg 2006), bola v semifinále Roland Garros 2006 a Australian Open 2007 a prepracovala sa na 7. pozíciu v singlovom svetovom rebríčku. V marci 2010 sa stiahla zo súťažného diania pre nedostatok motivácie. Vrátila sa v septembri 2014.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2016

Odporúčané články