Nové zistenie o útoku v Paríži: Pred Bataclanom bola hliadka

Pred parížskym klubom Bataclan bola počas teroristického útoku vojenská hliadka, ale nezasiahla, pretože to nepovoľovali platné služobné pravidlá.BRUSEL 6. júla (WebNoviny.sk) – Počas teroristického útoku v parížskom klube Bataclan z 13. novembra sa v jeho blízkosti nachádzala ozbrojená vojenská hliadka. Proti útočníkom však nezasiahla, pretože to nepovoľovali platné služobné pravidlá. Pre televíznu stanicu RTBF to dnes uviedol belgický federálny poslanec Georges Dallemagne.

VIAC O TERORISTICKÝCH ÚTOKOCH V PARÍŽI

Počas teroristických útokov z 13. novembra 2015 v Paríži, zahynulo 130 ľudí, väčšina z nich počas masakry v Bataclane.
„Naši francúzski kolegovia nás informovali, že tam bolo šesť vojakov, v blízkosti Bataclanu. Nezasiahli… pretože nemali (príslušný) rozkaz,“ opísal situáciu belgický poslanec.

Obrazom: Teroristické útoky v Paríži

Kvôli absencii príslušných príkazov vojaci, patriaci pod francúzske ministerstvo obrany, nemohli ani požičať svoje zbrane kolegom z polície. Policajti totiž nemali zbrane, ktoré by mohli použiť voči útočníkom vyčíňajúcim vo vnútri klubu. Francúzska strana v súvislosti s parížskymi útokmi poukazuje na nedostatky v práci belgických vyšetrovacích orgánov. Podľa Dallemagna sa však veľkých prešľapov dopustili aj samotní Francúzi.

„Vieme, že polícia nezasiahla, aj keď bola na mieste činu. Vieme, že vojenská hliadka, ktorá mala šesť vyzbrojených vojakov v blízkosti Bataclanu nezasiahla, keď došlo ku krviprelievaniu… To je neuveriteľné, nepredstaviteľné,“ skonštatoval Dallemagne.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články