O Sagana bude boj. Záujem v Treku, BMC či Ettixe

V prípade, že Tiňkov naozaj skončí vo veľkej cyklistike, prácu si bude zháňať 40-50 ľudí z tohto tímu vrátane Petra Sagana.
BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Meno Peter Sagan má momentálne vo svetovej cestnej cyklistike najvyšší cveng. Úradujúci majster sveta a čerstvý víťaz prestížnej klasiky Okolo Flámska si bude môcť vyberať z viacerých ponúk, pokiaľ jeho súčasný šéf Oleg Tiňkov dodrží slovo a rozpustí svoj tím na konci tejto sezóny.

Zatiaľ čo jeden z manažérov Tinkoffu Stefano Feltrin usilovne zháňa nového mecenáša, v konkurenčných tímoch sa zrejme odohrá boj o Sagana. Minimálne v družstve Trek-Segafredo už uvažujú nad ponukou pre slovenského šampióna. Očakáva sa, že záujem budú mať aj silné a finančne stabilné zoskupenia BMC Racing a Etixx – QuickStep.

Manažér Trek-Segafredo sa vyjadril diplomaticky

„Vieme, že Sagan je momentálne na trhu. Máme však ešte dostatok času, aby sme uzavreli podobu tímu pre budúcu sezónu. Sagan je nepochybne veľký šampión a nesmierne talentovaný jazdec. Uvidíme, čo sa udeje,“ použil diplomatický slovník generálny manažér Trek-Segafredo Luca Guercilena v rozhovore pre Cycling Weekly. Keďže je už takmer isté, že najväčšia hviezda Treku, 35-ročný Švajčiar Fabian Cancellara po tejto sezóne uzavrie svoju skvostnú kariéru, núka sa práve Sagan ako vhodná náhrada s výbavou výbušného šprintéra a stále sa lepšiaceho klasikára.

Treku by sa zišiel aj líder pre etapové preteky. V hre mal byť aj Talian Vincenzo Nibali, ktorý sa chystá opustiť Astanu. V prípade bývalého šampióna Giro d´Italia, Tour de France aj Vuelty však údajne prichádza do úvahy nový projekt v Bahrajne. „Máme záujem o jazdca pre celkovú klasifikáciu aj vhodný typ na klasiky. Možno angažujeme jedno a možno aj dve nové mená,“ pokračoval v opatrnom slovníku Guercilena.

Odporúčame:

Sociálne siete ovládlo #saganovanie. Môžete aj vyhrať

Video: Sagan sa utrhol, po skvelom sóle vyhral vo Flámsku

Sagan na Okolo Flámska do bodky splnil taktiku, musel útočiť

Sagan prehodil Vanmarcka cez palubu, píšu internetové médiá

Spartakus nemá rekordný triumf, Sagan bol príliš silný

Sagan si môže pýtať milióny

Podľa Cycling Weekly si Sagan spoločne so svojím talianskym agentom Giovannim Lombardim môžu od potenciálneho nového zamestnávateľa vypýtať 4 – 5 miliónov eur. Guercilena nechcel tieto cifry bližšie komentovať. Prezradil len toľko, že sú v kontakte s Lombardim, čo však nie je nič nezvyčajné. „Bavíme sa spolu, lebo agenti fungujú pre svojich klientov počas celých 12 mesiacov. Sme však ešte poriadne vzdialení od prípadnej dohody,“ doplnil Guercilena.

V prípade záujmu BMC by Sagan mohol zaujať miesto niekdajšieho skvelého klasikára, Belgičana Philippa Gilberta. V Etixxe sa po sezóne možno rozlúčia s ďalšou belgickou „ikonou“ jednorazových pretekov Tomom Boonenom. Trojnásobný víťaz na Okolo Flámska a štvornásobný šampión Paríž – Roubaix bude mať v októbri už 36 rokov.

V prípade, že Tiňkov naozaj skončí vo veľkej cyklistike, prácu si bude zháňať 40-50 ľudí z tohto tímu vrátane Slovákov – bratov Juraja a Petra Saganovcov, Erika Bašku, Michaela Kolářa aj športového riaditeľa Jána Valacha. Samozrejme, to len v prípade, že sa súčasnému vedeniu nepodarí v dohľadnom čase získať nového titulárneho sponzora. Manažment ho údajne chce zabezpečiť už do konca májových pretekov GrandTour Giro d’Italia. Peter Sagan je jeden z piatich cyklistov súčasného tímu Tinkoff, ktorému platí zmluva aj v sezóne 2017.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2016

Odporúčané články