Obranca Sekera už korčuľuje so spoluhráčmi, po zranení sa teší na druhú časť sezóny

359261_correction_canucks_oilers_hockey 75506fe1310b4a66b43eeb9894133d02 676x402.jpeg

EDMONTON 29. novembra (WebNoviny.sk) – Návrat slovenského obrancu Andreja Sekeru do súťažného kolotoča zámorskej NHL sa pomaly blíži. Bek klubu Edmonton Oilers podľa periodika Edmonton Journal už opäť korčuľuje so spoluhráčmi a pobyt na ľadovej ploche si viditeľne užíva.

„Snažím sa naskočiť do rozbehnutého vlaku a teším sa na druhú polovicu sezóny,“ poznamenal skúsený slovenský zadák, ktorý predchádzajúce tri týždne strávil na ľade individuálne. Zatiaľ ešte nie je známy termín jeho návratu do zápasového kolotoča.

V príprave si roztrhol Achillovu šľachu

Tridsaťdvaročný Sekera si počas letnej prípravy silno natrhol Achillovu šľachu a absolvoval operačný zákrok. Podľa prvých odhadov mal pauzovať až do februára 2019.

Andrej Sekera sa vrátil aj k svojmu zraneniu z leta. „Bola to posledná časť tréningu, venoval som sa krátkym šprintom a zmenám pohybu. Nebolo to bolestivé, ale počul som prasknutie a zosunul sa na podlahu. V tom okamihu som vedel, že to nie je dobré. Nebolo to úplne roztrhnuté, ale držalo to len na niekoľko percent. Mal som aj šťastie, že nebol prerušený prívod krvi do daného miesta, takže bolo možné úplné zotavenie,“ ozrejmil vicemajster sveta z Helsínk 2012.

Neklesá na duchu

Pre Edmonton Journal pridal aj nejasnú prognózu možného návratu do zostavy „olejárov“: „Uvidíme, ako sa budem cítiť počas najbližších týždňov. Podľa toho budeme voliť náročnosť tréningov.“

Skúsený obranca napriek dvom vážnym zraneniam z ostatného obdobia, keď veľkú časť minulej sezóny vynechal pre problémy s členkom, neklesá na duchu.

„Stále som mladý chalan…“ poznamenal s úsmevom a metaforicky pokračoval: „Jednoducho som na chvíľku zaparkoval do garáže, prečistil všetky hadičky a teraz môže motor opäť bežať.“

Viac k témam: Andrej Sekera, Edmonton Oilers, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Obranca Sekera už korčuľuje so spoluhráčmi, po zranení sa teší na druhú časť sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články